Halla-Ahon miete polttoaineista.
"Halla-ahon mukaan maailma on joka tapauksessa menossa parempaan suuntaan, sillä fossiilisista polttoaineista päästään vääjäämättä eroon."
Kiinnittäkääpä huomiota sanaan "päästään". Siis ei jouduta, vaan päästään. Mitäpä tähän tuumaavat sähkö vastaiset persut?
https://www.verkkouutiset.fi/jussi-halla-aho-kompromisseja-luonnon-kanssa-on-tehtava/
Hallan pannut jopunavihreät
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Halla-aho on löytänyt sisäisen viherpiiperönsä.
- Anonyymi
Jussikin alkoi mukaileen punavihreitä.
- Anonyymi
Niin se takki kääntyy, mihin vielä ehtiikään.
- Anonyymi
Eikä siitä ole ikuisuutta kun Halla-aho kertoi kieltäneensä tytärtään osallistumasta ilmastomielenosoitukseen (tytär osallistui silti) ja samassa yhteydessä Halla-aho kertoi, ettei kiellä ilmastonmuutosta, mutta sille ei voi enää tehdä mitään.
- Anonyymi
Tuli todistettua, että Kepu on Persuakin taantumuksellisempi. Voi teitä kepulaiset turvenuijat.
- Anonyymi
"Ihmisellä on taipumus aina tuijottaa omaa aikaansa ja nähdä se oleellisimpana etappina maailman ja ihmiskunnan historiassa".
Kerrankin sivarimestari on sanonut jotain järkevää. Takki alkaa kääntyillä entistäkin ripeämpään tahtiin, mitä umpipersut siihen tuumaa? Miettikääpä muuten tooooosi syvällisesti tuota Halla-ahon lausumaa. Noin se on asia tuolta osin.
PS: Ihaileekohan mestari muuten edelleen esim. Norjan joukkomurhaajaa, vai alkaneeko hiljakseen sanoutua irti vanhoista kirjoitteluistaan? Enempää en tuon ukon juttuja kommentoi, etenkin kun palsta on kepulipolitiikan palsta. - Anonyymi
Mitä vikaa kotimaisessa energiassa, kun maamme niin kylmä ja siten niin energia syöppö.
Miten se ulkolainen hake sitten parempaa kun siihen nyt tultu ?
Varmaan aika tulee kun hakekkin kielletään.
Parsutkin katsoi että parempi alkaa myötäileen punavihreitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 525941
- 515414
- 533778
- 143715
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1043588- 313156
- 592904
- 592786
- 572456
- 451903