Skumppa aamiaisilla pojaat ja Sanna syö kuormasta.Näyttää täällä Nokiallakin entiset työväen miehet loikoilevat laitureillaan veronmaksavien piikkiin.Katsokaa Putaanvirtaa siellä se😁
Demarit taas mun taskulla.
Anonyymi
773
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos on annettu moinen etu ja jos on pokkaa käyttää sen edun, niin ei mitään epäselvää. Jos taas joku on toiminut väärin jossakin kohtaa, niin se on sitten eri asia.
Kunta-Kintte kokeilu
Olen suuren tem hallinnon alamainen, siis suomi kunta-kinttenä tässä. Ja kai se kuntakokeilukin ja aktiivi malli, jne työllisyyspolitiikka toimet ovat juuri nyt kiivaimmillaan. Kliimaxissa?
Niinpä olisi kiva kun munaani kuntouttaisi toimelias nainen vaikka kuntasekoilu puuhissa. Siinä mies vetreytyisi. myös 60v. mies tarvitsee kuntoutusta kun oman ikäiset naiset ei sitä juuri tarjoa noin luomuna. ovat kai jo lemmen työkyvyttömyyseläkkeellä?
No kumminkin kuntakokeilussa voisi näin saada kohtaanto-ongelmaan tyydytystä?
Lisäksi minäkin, pääministerin tavoin, tartteisin aamupalarahaa sen 350-750e/kk. kun olen työttömänä ja työmarkkinatuella saan vain noin 500e /kk. Niin lisätuki olisi tarpeen.. Voisi olla vaikka työttömän aamiais investointi, hehtaari ek mtk tuki nimellä se tuki? tai kallis kela loma, kotoutus loma ilmais tuki ?
Sinne demarin laiturille voi mennä pussikaljalle iha laillisesti, on nääs kunnan rantaa. Niitten talojen tontit ei ylety rantaan, siinä kaistale kunnan maata, sinne porukalla käppäileen...
Mitä mussutatte? Kataisen ateriaetuun kuului pääministeri aikana aamiaisen lisäksi päivällinen.
Kyllä rikkaat ja paremmat kansalaiset tarvitsevatkin paremmat edut. Rikkaus kuuluu rikkaille.
Katainen ja katainen, Mannerheimillekkin kuului saapasrasva ja poika. Noi ei muuta mitään,rosvoja piisaa laitureilla ja toreilla.
Iltapäivälehtien setämies toimittajilla on jutun aiheet hukassa ja vähissä.