Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

tv pelit

Tunteeko kukaan noita soittis ja paljon pelissä voittajia? Aina ne samat tuntuu voittavan.
3580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllähän ne samat voittaa ku alkaa kopissa henkilökunta loppuu. Aina vaan vähä eri äänellä soittaa. Ja sit jotku idiootit luulee voittavansa siäl jotaa. KUSETUSTA!

Äänestä
  • voitakkin, mutta hirveetä kusetusta toi on kuitenkin, esim toi uus maikkarin voittoputki jakaa päivässä reilun tonnin voittoja ja sinne soittaa varmaan tuhannet ihmiset voiton toivossa useita kertoja. Ja ämmä mainostaa kymppitonnin päävoittoa, jonka voittamis todennäköisyys on 1/560. Eli urpoja rahastetaan, sitä miksi usein on samat soittajat esim. soittiksessa jopa samassa lähetyksessä, en tiedä, mutta veikkaan että jotkut ovat keksineet tavan jolla osaavat ennakoida niin että vastaus rekisteröityy samalla sekunnin tuhannesosalla kuin äänimerkki tulee. Tuskin muuten olisi mahdollista että kerrankin sama äijä pääsi soittiksessa kolme kertaa lähetykseen, kun kaksi kertaa vastasi väärin ja kolmannella oikein. Soittajia kuitenkin on tuhansia tuskin se tuurilla joka kerta muita nopeampi oli. ELI ÄLKÄÄ IHMEESSÄ TUHLATKO RAHOJANNE ellei teillä ole ns. voittavaa taktiikkaa.

    Äänestä

Kokeilin itsekkin muutamina päivinä kokeiltua ja kolmen kysymyksen läpäisin aina... vaan olin hidas kai sitten.
Sitä sitten ihmettelin kun koulussa sählyssä kaveri ampui yllätys vetoja maalin joita torjui niin että käteen koski ja sähly pallo lentää lujaa. Vaan tv pelissä vanha mummo oli minua nopeampi sorminen :(
Ajattelin että mummolla oli joku vekotin millä se ohitti minut tai nykyiset mummot yleensä juoksevat vaikka sadan metrin ennätyksen
20.000 euron vuoksi. Oli miten oli 13e meni.
Minulla on asenne näihin peleihin vähän sama kuin paffin peleissä, "pienellä" varauksella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostaa vaan kirjoitti:

Tunteeko kukaan noita soittis ja paljon pelissä voittajia? Aina ne samat tuntuu voittavan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu