– ”Korona – mikä ihana tekosyy!”
https://mvlehti.net/2021/05/26/paaministeri-marin-jaamassa-jalleen-pois-eduskunnan-kyselytunnilta-korona-mika-ihana-tekosyy/
Nyt keskellä eilen puhjennutta "aamiaiskohua" oleva pääministeri Sanna Marin (sdp) on jäämässä jälleen pois eduskunnan kyselytunnilta. Jälleen kerran selityksenä opposition kysymysten välttämiseen on "vapaaehtoinen koronakaranteeni".
https://mvlehti.net/2021/05/26/paaministeri-marin-jaamassa-jalleen-pois-eduskunnan-kyselytunnilta-korona-mika-ihana-tekosyy/
Nyt keskellä eilen puhjennutta "aamiaiskohua" oleva pääministeri Sanna Marin (sdp) on jäämässä jälleen pois eduskunnan kyselytunnilta. Jälleen kerran selityksenä opposition kysymysten välttämiseen on "vapaaehtoinen koronakaranteeni".
Vastaukset 26
Vanhimmat
Onko viides vai jo kuudes "koronaepäily"?
Joko Sanna Marinia on piikitetty?
Kun tuota Marinin ja demukoiden touhua ylipäätään seuraa ja miten etevästi ovat koronaa hyödyntäneet, niin väistämättä tulee mieleen, että onko Covid siltikään kiinalaislaboratoriosta peräisin vai pitäisikö demarilaboratoriotkin käydä tsekkaamassa.
Kummasti pääsee kuitenkin lehtien ja TV:n kuvauksiin, silloin ei korona vaivaa.
Kyselytunnilla vois varmaan pitää ihan riittävän turvavälin ja maskin, mutta taitaa pelätä kiusallisia kysymyksiä.
Voisi rouva olla etäyhteydelläkin eduskuntaan.
Pakenemista ja selittelyjä kyllä riittää.
Marin tietää kyllä mutta ei välitä, koska kukaan ei vaadi vastuuseen. Marin luulee että hänellä on varaa olla ylimielinen. Noh, aika näyttää.
SANNA Marin on kykenemätö hoitamaan tehtäviään, oli viisasta erot itse, missä vaiheessa lienee erottaminen.
Surullista pelleilyä.
Mitenkähän kauan tätä valehtelua omatkaan uskoo?
Onko aika kova vastuun pakoilija, piiloutuu koronaverhon taakse
Sanna Marin tietää että kyselytunnilla tulee kiusallisia kysymyksiä , siispä on parempi olla poissa.Ohisalo ja Kiuru ,selityksen mestareita, he kyllä hoitavat venkoilun ,eivätkä vastaa mihinkään kysymyksiin.
Äidit on opettaneet.
Voi teitä pikku äkäpusseja. Jos Marin osallistuisi istuntoon heti ulkomaanmatkan jälkeen ilman karanteenia niin siitäkin nostettaisiin haloo. Eli ihan sama mitä tekee niin sama porukka on inisemässä.
Juuri näin. Hän ei olisi silloin välittänyt mitään karanteenista. Eihän kyselytunti ole henkilökysymys, vaan kyse on hallituksen politiikasta.
Näytää että anal schwab on antanut taas uusia ohjeita Sannalle?
https://www.youtube.com/watch?v=hUaYD89TmE0
Tämmöisiä "johtajia" ei Suomi todellakaan tarvitse, oli miten puoluelasit silmillä tahansa.
Uskomatonta miten tuollaisen annetaan olla tehtävässään.
On viisaita jäädä pois kokonaan valtion hommeleista rosvoven, pysyä eossa, kueten mustalaiset. Veijo Baltzar ei onneksi edes päässyt niin pitkäälle.
Kuinkas sattuikaan. Kai hänelle kuitenkin kerätään jonkinlainen ilmainen eväspaketti ettei jää tarjoiluista sivuun?
Tässä alkaa tulla Rinnettä jo ikävä. Kertonee paljon.
Joku kupru ilmeisesti taas sannukalla tekeillä...
Työmoraali ei eroa tyypillisestä demarista.
Onneksi Sannalla sekä äly että moraali on terveemmällä pohjalla kuin näillä palstatrolleilla.
Perustelut väitteelle , ole hyvä !
Tyypillisenä demarina kassatyttö haluaa vain saada palkkaa mutta ei ansaita sitä.
Kuinkas sattuikaan, jouduin Kar...anteeniin.
Ei ole johtajuutta. Onko Marinilla nyt ne Eurooppalaiset arvot käytössä, vaiko oma suu toimintaa ohjaa?
Säälittävä tapaus. Montahan kertaa livennyt vastuistaan korona kortilla.
JEE