Kiitos, kun kohtasit minut..

Siis aidosti kiitos. Olen jo vuosia odottanut tämän päiväistä kohtaamistamme. Kuten jo sen kasvotustenkin sanoin.

Kiitos siksi, että nyt olen sovittanut "syntini" anteeksipyynnöllä ja sieluni sai viimein rauhan.

Ja minä en ole nykyisistä harmeistasi tietoinen sen enempää kuin minulle niistä tänään kerroit. Minulla ei ole osaa eikä arpaa niiden suhteen, sen vakuutan kunniani ja omatuntoni kautta.

Painiskelin pitkään tunteitteni kanssa sinua kohtaan, syynkin jo kerroin tänään. Mutta se mitä tunsin sinua kohtaan on jo esihistoriaa..
Selittää myös miksi aiempina vuosina olen käyttäytynyt sinua kohtaan kuin olen käyttäytynyt.. nihkeästi ja kylmäkiskoisesti.

Nyt luulisin että sinulla on parempi näkemys asiasta ja ehkäpä jopa hieman ymmärrystä.

Vaikka tiedostan että menneet asiat eivät olleet ihan todellisia, ne olivat minulle täyttä totta - elin ne läpi kuitenkin. Joten viimeisen kerran.. olen pahoillani.

Tämä siis on osa minun synnintunnustustani. Puran sen tänne, mistä kaikki alkoikin.

Menee S-miehelle.

0

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

        Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
        Maailman menoa
        597
        1471
      2. Anteeksi arkuuteni

        Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
        Ikävä
        44
        807
      3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        472
        698
      4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

        Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
        Iisalmi
        6
        586
      5. kenen näköinen

        kaivattusi on ?
        Ikävä
        41
        537
      6. Mikä on ollut

        Söpöintä välillämme?
        Ikävä
        35
        533
      7. Tykkäätköhän vielä minusta?

        Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
        Ikävä
        29
        508
      8. Olet ihana

        Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
        Ikävä
        37
        490
      9. Hyvännäköinen pakkaus

        Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
        Ikävä
        29
        458
      10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

        Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
        Sinkut
        152
        448
      Aihe