Keskusta, moraalisesti vahvempi

Ei kai Sipilä sentään aamupalojaan valtion piikkiin pannut?
14163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Saatto hän nekin laittaa. Valtionvaroista hänen konkursseihin päättyneet yritykset rahoitettiin. Valtion varoilla hän teki myös omaisuutensa. Siis tyypillinen tuki kepulainen ja bolsevikki perillinen. Sun varas on mun varojani mutta mun varani ei kuulu sulle, sipin motto.

Äänestä
  • Moraali ihan eri luokkaa kuin sossuila.

    Äänestä

Sipilän lapsen häät Kesärannassa menivät osin veronmaksajien piikkiin

Äänestä

Keskusta ja moraali.....eivät kuulu millään tavalla yhteen.

Äänestä

Valtioneuvoston kanslia ja mediakaan ei ole kertonut, kuinka monta yötä Sipilä vietti Kesärannassa. Olettaisin kuitenkin, että Kesärannan ruokakaapissa oli Sipilänkin pääministeriaikana kauraryyni- ja muropaketti, appelsiinimarmeladia, marjahilloa, munia, näkkileipää, kuivamaitoa sekä kahvi- ja suodatinpaketti. Pakastimessa saattoi olla tuoretta leipää ja jopa pekonia.

Äänestä

Sipilä tyytyi siihen, että teki kepulaisten valtion virkamiesten kanssa pari yrityskauppaa, joista ei netonnut kuin joitakin kymmeniä miljoonia.

Onko Sipilä tehnyt yhtään voitollista yrityskauppaa jossa ei olisi ollut kyse valtiolta ostetusta tai valtiolle myytävästä yhtiöstä?

Äänestä

Marin pani sapuskat valtion piikkiin.

Äänestä
  • Varsinkin lestakepulaiset pelehtiminen alaikäisten kanssa on todella moraalista ja vielä Nuorisosäätiö, Suomen taloushistorian suurimpia petoksia, kepulla on vahva moraali, totesi aikoinaan jo Kauko Juhantalo koplatessaan;-)))

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Varsinkin lestakepulaiset pelehtiminen alaikäisten kanssa on todella moraalista ja vielä Nuorisosäätiö, Suomen taloushistorian suurimpia petoksia, kepulla on vahva moraali, totesi aikoinaan jo Kauko Juhantalo koplatessaan;-)))

    Meitä on moneksi, kaikissa puolueissa.

    Äänestä

Keskustan ihminen on sivistynyt.

Äänestä

Nimellään se kutsuu joka palaa.

Äänestä

Keskusta moraalisesti todella heikko.

Äänestä

Edelleen.

Äänestä

Inkeroisissa ei ole kaikki kunnossa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


OikeaTAISTELIJASOTILAS kirjoitti:

Ei kai Sipilä sentään aamupalojaan valtion piikkiin pannut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu