Tuntuu kuin katselisin elämääni jostain kauempaa. Miksi minun pitää aina jaksaa olla reipas ? Poimia putoilevia tiiliskiviä ilmasta kun maailma ympäriltä romahtaa?
Tyhjä ja ulkopuolinen olo
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jaa, minulle ne toiset yrittää väen vängällä asetella jotain suruhuntuja, mutta kun se menee niin, että se vittuilee kenellä on varaa.
Ja toiset tulee tyrkyttämään sellaisia mietelauseita, jotka ampuisin tykillä alas jos ne kohdennettaisiin hieman toisin. Toisilla on näitä ikuisia rassukkafantasioita hoivaviettiään korvaamassa.
Ymmärrän näistä palstan jutuista yhä vähemmän mutta mitäpä väliä
-sivusta
Ehkä se on sullekin just hyvä, meemillä tai ilman. Erityisesti ilman.
Tänne on turha kirjoittaa mitään. Tai muuallekaan. Ei helpota yhtään vaan aiheuttaa lisää ahdistusta ja yksinäisyyttä
Minä luotan rakkauteesi
Vaikka kerron mitä vain
Jos ei toimi, se ei ollut rakkautta
Henkiset voimat lopussa. Toivottavasti vaan hetkellisesti. Ulkoilua, liikuntaa ja paljon unta. Vähemmän nettiä. Eiköhän tämä taas tästä
Ei mikään romahda. Olet jonkun tsöpöliini.
*syvä ja väsynyt huokaus*