Poliisi ampui "Allahu akbar" - miehen hengiltä Hampurissa

Anonyymi

Poliisi ampui veitsellä uhanneen miehen, joka vahingoitti autoja ja uhkaili autoilijoita Hampurissa perjantaina.

Useat todistajat kertoivat hyökkääjän huutavan ”Allahu Akbar!” (Jumala on suurin! arabiaksi).

Kun poliisipartio saapui paikalle, mies lähestyi virkailijoita kädessään vetsi. Virkamiehet yrittivät ensin taltuttaa miehen pippurisumutteella ja taserilla, mutta yrityksillä ei ollut vaikutusta hyökkääjään. Lopulta poliisi käytti ampuma-asetta. Hyökkääjä kuoli myöhemmin.

Vain muutamaa tuntia aiemmin Länsi-Ranskassa sattui vastaava tapaus, kun mies tapettiin poliisin kanssa käydyssä aseellisessa taistelussa La Chapelle-sur-Erdren kaupungissa.

Onko Yle näkyvästi tiedottanut asiasta.

6

56

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän noita alirottia riittää. Yhden koiran kun ammut hengiltä, niin jo seuraava pussirotta on puukko pystyssä islampaskaa horisemassa.

      • Anonyymi

        Oli hienoa, kun aloittaja toi asian julki. Tietää sitä, että Kihniössäkin vaaliuurnaan tipahtaa kaksi persuääntä lisää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oli hienoa, kun aloittaja toi asian julki. Tietää sitä, että Kihniössäkin vaaliuurnaan tipahtaa kaksi persuääntä lisää.

        YLE käytännössä valehtelee kansalle. Kun kaikki tuollaiset se jättää kertomatta. Eli kaikki oikea tieto maailmasta on muissa medioissa !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oli hienoa, kun aloittaja toi asian julki. Tietää sitä, että Kihniössäkin vaaliuurnaan tipahtaa kaksi persuääntä lisää.

        Enemmänkin kuin kaksi.

        Hampurin ja La Chapelle-sur-Erdren tapahtumat ovat niin lähellä jokaista kihniöläistä, että vain harva heistä pystyy nukkumaan näiden karmeiden tilanteiden jälkeen yönsä rauhassa.

        Kihniössäkin Perussuomalaiset tulevat saamaan valtavan äänivyöryn, koska jokainen kihniöläinen tietää, että vain Kihniön perussuomalaiset pystyvät takaamaan kuntalaisille turvallisen tulevaisuuden.


    • Olisi ollut loistava ehdokas vihervasemmistolle. Arvopohja ainakin sama.

      • Anonyymi

        tuo allahu agbar tarkoittaa oikeasti, että jumala on suurempi.

        muslimien jumala on saatana.
        saatana ilmestyi muhammedille, mutta hänen vaimonsa väitti että se oli enkeli ja siihen muslimi uskoi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      126
      1506
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1338
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      109
      814
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      120
      771
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      62
      715
    6. 53
      691
    7. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      37
      571
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      549
    9. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      286
      529
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      515
    Aihe