sea Bella HT

kjell

Olisin tiedustellut Sea Bella HT -70 luvulta onkohan niitä vielä myynnissä
voiko joku avartaa muutenkin kyseisestä veneestä jojakin

5

1546

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huutaja

      mutta tosin huuto.netissä kys vene.

      Eikai noita ole montaa kappaletta enää koko Suomessa. Sympaattinen paatti kerrassaan ja halpaa ajoa rauhalliselle perheelle roppa kaupalla. Livenä olen veneen kerran nuorempana nähnyt mutta kokemuksia siitä ei ole.
      Tuo huutonetin vene on vielä muuten halpakin, hintavarus jo ylitetty ja korkein tarjous paketista oli eilen parin tonnin luokkaa.

    • huutaja
      • R K-S

        Sea Bella 700 HT oli aikoinaan varsin yleinen vene. Tunne sen oikein hyvin. Olen asentanut niihin useita uusia Sole Diesel moottoreita.
        vanhempi malli oli Sea Max ja sitten tämä Sea Bella on vähän leveämpi. Ei muuten ole mitään tekemistä nykyisen bellan kanssa. Mitä haluaisit Sea Bellasta tietää?


      • kjell
        R K-S kirjoitti:

        Sea Bella 700 HT oli aikoinaan varsin yleinen vene. Tunne sen oikein hyvin. Olen asentanut niihin useita uusia Sole Diesel moottoreita.
        vanhempi malli oli Sea Max ja sitten tämä Sea Bella on vähän leveämpi. Ei muuten ole mitään tekemistä nykyisen bellan kanssa. Mitä haluaisit Sea Bellasta tietää?

        onko moottori kova ääninen ja mikä on huippu nopeus /solmua ymmärsin että 7-8 olisi matkanopeus
        istuuko kuski moottorin vieressä vai etupuolella
        kiitos


      • R K-S
        kjell kirjoitti:

        onko moottori kova ääninen ja mikä on huippu nopeus /solmua ymmärsin että 7-8 olisi matkanopeus
        istuuko kuski moottorin vieressä vai etupuolella
        kiitos

        Jos olet sellaista venettä ostamassa, niin käy katsomassa. Kuski istuu keskellä tavallaan konekopan päällä. Hidas vene tämä on 7-8 solmua.
        Melu riippuu koneasennuksesta ym. Ei voi tietää ajamatta venettä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      243
      2201
    2. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1440
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1406
    4. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      371
      1255
    5. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      21
      978
    6. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      176
      877
    7. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      19
      816
    8. Taidat nainen haluta vain sitä yhtä asiaa?

      Minusta tuntuu nyt siltä.
      Ikävä
      75
      762
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      57
      746
    10. Oon varma siitä

      Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä
      Ikävä
      101
      685
    Aihe