Kanada junaillaan kabinetti päätöksiin jatkoon. Täten Saksalle ja Kazakstanille on tänään tiedossa pistemenetyksiä. Suomi-pelistä Kanadalle saattaa jo riittää kahden pisteen jatkoaikavoittokin, joka sitten järjestyy yhdellä puhelinsoitolla J.Jaloselle. Näillä tiedoilla vedot sisään.
Kanada jatkopeleihin kabinetissa!
14
156
Vastaukset
- Anonyymi
Kanada lähti jo lapulle. Lohkovoitolla ei ole mitään merkitystä, joten Suomi voi vaikka hävitä ja sijoittua kakkoseksi lohkossa. Eiköhän Kanadan ylivertainen motivaatio ratkaise pelin? Kanada on huonolla joukkueella liikenteessä, mutta ei se silti halua lähteä maitojunalla kotimatkalle jo tässä vaiheessa kisoja.
- Anonyymi
Oli hokkailun puitteissa etenevän ottelu, hokkailu pelaaminen päästä päähän vihellellen on tullut selvästi mukaan jääkiekkoon, nautitaan pelaamisesta ja hokkaillaan rahasta yltäkylläisinä. Tuloset voivat olla mitä tahansa.
- Anonyymi
Hahhahhaa.. olipa vastustajalla kovat otteet. Siinä varmaan komposiitistä irtosi säleet kun toimenpide suoritettiin..
- Anonyymi
Kanada rankkareilla jatkoon.
- Anonyymi
Suomen kyrpien piti päästä näpäyttämään veikkaajia jälleen kerran sormille. Kanada pääsi kuin koira veräjästä jatkopeleihin kun tasapisteissä Kazakshtanin kanssa meni keskinäisen pelin voitolla vertailussa ohi ottaen varman nelossijan lohkossa. Saksa tai Latvia menee jatkoon nousemalla kolmospaikalle.
- Anonyymi
hahahahahahaha HARMITTAAKO=?!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hahahahahahaha HARMITTAAKO=?!
Harmittaa kun pelasin Suomen jatkoaikavoittoa livestä vain 2000 eurolla. Mutta kyllähän toi lähes tonttu puhdasta lämmittää yhdelle päivälle..
- Anonyymi
Ostitko Jorma Vuoksenmaan vihjepaketin kalliilla minuuttitaksalla ja lisäksi ylipanostit hyväuskoisuuttasi Kanadaan? Ei noihin vittupäihin kuule kannata sijoittaa latiakaan. Osta osakkeita tonnilla niin riittää iloa pidempään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hahahahahahaha HARMITTAAKO=?!
Tuli Tshekillä ja Suomella löröä 3500 euroa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hahahahahahaha HARMITTAAKO=?!
Onko se ihan maajoukkuemies joka lällättelee vahingoniloaan betsarin kustannuksella?Persereiästäkö te revitte sen huvittavan innon, jolla näitä arvottomia kissankullejanne jahtaatte? Koko Suomi-jääkiekko on perseestä ja köykäisellä sapluunalla kyhättyä ö-mapin "viihdettä". Voi upota tyhmiin rahvasjuoppoihin, jotka ei vähä-älyisyyttään tiedä paremmasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostitko Jorma Vuoksenmaan vihjepaketin kalliilla minuuttitaksalla ja lisäksi ylipanostit hyväuskoisuuttasi Kanadaan? Ei noihin vittupäihin kuule kannata sijoittaa latiakaan. Osta osakkeita tonnilla niin riittää iloa pidempään.
Kanada - Suomi 2 - 3 maalilaukauksilla / Saksa - Latvia 2-1 on tavallisella peliajalla Kanada jatkoon ? Jotenkin leppaa nää tulokset vedonlöntirahojen hörrimiseltä verottajan iloksi.
- Anonyymi
Jääkiekossa pelataan kahdet arvokisat. Olympiakisat ja World Cup. MM-kilpailuilla ei ole historiallista arvoa, koska kultamitali on tarjolla keskinkertaisimmallakin kokoonpanolla.
Suomi ei tuu ikinä olemaan maailman top-3 jääkiekkomaa. - Anonyymi
1. Kanada, 2. Venäjä, 3. Tshekki, 4. USA, 5. Ruotsi.. Noista maistahan ne todelliset huipputaiturit nykyään tulee. Suomesta tulee vaan puurtajia ja puolustavia pelaajia. Parhaimmillaan suomalainen on torjuntataistelussa ja maalivahteja Suomela täten piisaa. Mutta se ei huippumaita vastaan riitä.
- Anonyymi
Onhan Suomella aina silloin tällöin pari ihan kehityskelpoista nuorta pelaajaa, joista voi hyvällä onnella tulla Sebastian Ahon tasoisia pelimiehiä. Maalivahtien taso on ok. Venäjällä ja Kanadalla tietenkin löytyy enemmän huippukykyjä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4567745Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään742993Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211911