verottajasta välittämättä. Virkamiesten ymmärryksen yli menee jopa se, että kamppaamomaksut pitäsi maksaa omasta kukkarosta. Kun käry käy, tulee tunnustus, että ihan ite minä niin päätin. en voiut kuvitellakkaan, että siinä olisi mitään väärää, jos valtion piikkiin vähän ilmaisa aamiaisia päätin jaella. Suomen hallinto alkaa olla pahemmassa kunnossa kuin etelävaltioden mafioosioiden. Virkakoneisto suojelee toinen toistaan.
Vihersosialismi on levinnyt jo niin laajalti, että virkamieskunta jakelee verottomia etuisuuksia
8
80
Vastaukset
- Anonyymi
Kuten Hesari uutisoi , virkamiehen huoliteltu kauneus on veronmaksajan velvollisuus kustantaa.
Samassa lehti Helsingin Sanomat puollusti voimakkaasti veronmaksajan velvollisuutta kustantaa virkamiehen kallis lisäkoulutus , mikä takaa virkamiehen urapolun nopean nousun. Duunareille Helsingin Sanomat vaatii leikkauksia tukiin , näin saadaan suomi nousuun.
Eläkeputken poisto miellyttää Hesarin johdon tavoitetta virkamiesten kalliin lisäkoulutuksen kustantajana.
HS tukee VTV johdon kauneudenhoidon tärkeyttä veronmaksajien rahoilla.- Anonyymi
Marin laittoi itse hiuksensa ja meikkinsä omiin häihinsä.
- Anonyymi
Uskotko itse noihin harhaluuloisi ja vääriin tietoihisi.
Ei pidä paikaansa sun valheet .
Oletkos niin rikas että elät pääomatuloillasi vaan ja omistat tehtaan.
Kun tollasta puhut .
Vihreet on oikeistopuolu kokoomusken apupuolue - Anonyymi
Vain luoja tietää paljonko virkakunta kansaa kusettaa.
Kaikki virka jenkilöt peittelevät toistensa tekemiä rikoksia. Nykyisin pääsyvaatimuksiin jo julkishallinnon tehtäviin kuuluu rikollinen historoa , kuten se eduskunnan virkamieheksi valittu evp majuri. - Anonyymi
Seuraapaappa kuinka vihreet äänestää eduskunnassa
Kansaa vastaa ja yritykien puolesta saastuttaville suurityksille kuin k o komus - Anonyymi
Lisää laivoja ja saasteita kun tax free viinan myynti alkaa huvilaivoilla veronmaksajien tuella .
- Anonyymi
ON TOSI ASIA SUOMEN VALTIOO HALLITSEE OHJAA POLIITTISET KONNAT, RIKOLLISET, VARKAAT RIKOSREKISTERIN OMAAVAT JA LASKUT MAKSAA KANSA.
- Anonyymi
Vihervasemmisto ei osaa mitään muuta kuin verottaa, lisätä suojatyöpaikkoja ja tehdä tästä maasta köyhän kehitysmaan. Itse olen tehnyt sen päätöksen, etten halua olla enää ikinä missään tekemisissä kenenkään vihervasemmistolaisen kanssa. Tähän luen kaikki puolueet vasemmalta ja keskustan. Paras tapa on eristää vihervasemmisto joka tekee nuo ihmiset toimintakyvyttömiksi.
Millä vihervasemmisto lamaannutetaan?
-en pidä kavereina heitä
-en vuokraa asuntoa heille
-en puhu heille
-en käytä heidän palveluja (lehdet, muu media, ay-liitto, tietyt turhat kommariopiskelualat kuten humaniset, sosiaalitieteet, journalismi, viestintä, naistutkimus.)
-en asu heidän äänestämillä alueillaan
-äänestän muita kuin vihervasemmistoa
- en rekrytoi heitä (paskoja työntekijöinäkin ja alkavat heti valittaa kaikesta)
- en lahjoita rahaa amnestylle, attacille, greenpeacelle tai millekään muulle paskajärjestölle paitsi niille jotka jakavat ruokaa omille köyhemmille kansalaisillemme. (vihervasemmistolaiset vihaavat omaa maata ja siksi ovat mieluummin kehitysapujärjestöissä.
- en käy joogassa (vihervasemmistolaisia yrittäjiä alalla)
- syön lihaa (koska vihervasemmistolaisia on usein vegaani-, luontaistuote- ja huuhabisneksissä mukana ja hyötyvät vallallaolevasta syyllistämismuodista)
- en käytä huumeita (vihervasemmistolaiset ajavat laillistamista ja välittäjät ovat usein vihervasemmistoa äänestäviä sosiaalipummeja).
- en juo alkoholia (sen vuoksi että alkon monopoli palkkaa vihervasemmistolaisia suojatyöpaikkoihinsa). Alkoholi ja päihteet ovat muutenkin huono juttu ja ajavat ihmiset katkerina äänestämään vihervasemmistoa jolla ei ole tarjota avuksi mitään konkreettista).
- en käytä joukkoliikennettä (vihervasemmiston työpaikat)
- en ole tekemisissä myöskään maahanmuuttajien kanssa, koska vihervasemmistolaiset. hyötyvät heidän auttamisesta.
- en käy ilmaisissa konserteissä tai tapahtumissa (koska ovat vihervasemmistolaisen kulttuuriväen veronmaksajien rahoilla järjestämiä eikä siten oikeasti ilmaisia).
Tässä muutama asia. Onko jollain parempia ehdotuksia?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18611156Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210602Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356040Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814850Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313336- 1723325
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402153Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991713Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61560Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161484