Millaisia aamiaisia te syötte ja miten jaksatte aamiaisen voimalla. Saako aamiaisella syödä muutakin kuin kotimaista puuroa, marjoja ja maitoa?
Onko aamiainen päivän tärkein ateria?
Anonyymi
2854
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Ei tällä palstalle tiedetä mikä on aamiainen ja mikä terveellinen ruokavalio
Itse juon kaksi kuppia kahvia aamiaiseksi. Ihmetten todellakin että miten joku saa kulutettua noin paljon aamupalaan? Syökö se kaviaaria ja tryffeliä aamupalaksi?
eikä edes liho - ei ole oikea ministeri. Päästäkseen ministerin mittoijin Marinin pitäisi tajuta vetää nakkimukia aamiaiseksi.
Minä luulen, että Marin syö saapasnahkaa. Persut kun tietävät, että se on ostanut kengätkin valtion piikkiin.
Ei saa syödä lihaa ainakaan koska se tulee eläimestä ja aiheuttaa hiilipäästöä
Lepakon lihan syönnillä voit pelastaa maapallon.
Ei kait toista ihmistä saa syödä, vaikka oliskin lepakko?
Entäs jos lepakolla on kepakko?
Kahvia .
Kotimaista KultaKatriinaa, ei mitään Saludoa.
Missä äin Suomea Kulta Katriina -pavut kasvatetaan?
Syvällä Savonmaalla.
ja puhtailla suomalaisilla geeneillä.
Käyn Kämpissä syömässä aamiaisen. Maksaa 32 euroa, kaviaari ja samppanja vielä lisälaskutettavana. Marin saa vain noin 28 euroa koko perheelle aamiaiseen. Heille Kämpissä maksaisi 64 euroa jo perusaamiainen. Marinin pitäisi saada siis noin 2000 euroa, jotta pystyisi saamaan kunnollisemman aamiaisen.
Huonot aamiaiset on tainnut kassapiialla ollakin, kun niin ärtyneen kireänä esiintyy....
Puuroa. Ja tärkeämpään suon Sannalle aamiaisen.Vielä persut on aikaa keksiä uusi kriisin aihe. Hävetkää.
Kahvia ja tupakkaa , lounaalla sitten herkkuruokaa lievässä nälässä niin maistuu paremmalta 👌
Hedelmiä, marjoja, jogurttia sekä kahvia, ja ihan itse maksan.
huoneen lämpöistä vettä ensin myöhemmin lautasellinen puuroa ilman juotavaa. kaiken maksan duunista saamallani palkalla. ei tule yhteiskunnan tukena kuten sannalla.
Liity SDP:n. Siellä eliitti saa aamiaisen verorahoista. Nuolet vain tarpeeksi pitkään johtoa niin pääset itsekin verottomien aamiaisetujen käyttäjäksi.
Persut ei syö aamiaista. Ilmankos elämä onkin yhtä känkkätänkkäpäivää 24/7.
Sähän ruikutat persua 24/7 .
Ilmankos elämä onkin yhtä känkkätänkkäpäivää 24/7.
Näin vasurina lorottelen murot kosteiksi heti aamutuimaan, enkä käytä maitoa siihen ;)
"Tärkeintä on toisten maksama aamiainen"
-demari
Sannahan ihan järkyttyneenä kommentoikin:
- pitääkö mun itse maksaa muroni!!!!!
Tuleeko tytölle nyt mätkyt??
Verohallinto: Pääministerin ateriaetu veronalaista tuloa -Marin korjaa veroilmoituksensa
Verohallinnon perjantaina toimittaman lausunnon mukaan pääministeri Sanna Marinin (sd) ateriaetu on veronalaista tuloa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/6bedf78f-297d-4864-a430-340e7405f9dd
Pelkkä kahvi aamiaisella ja lounaaksi kunnon ateria, kahden kahvitauolla voi syyä jotakin. Loppupäivä ilman ruokaa.
Kolme mukia mustaa kahvia j a kaksi punaista norttia piristää hyvin.