https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/179cf658-02e9-4796-a104-d31b82630fd5
"H10N3-nimeä kantava lintuinfluenssavirus on levinnyt ihmiseen ensimmäistä kertaa maailmassa, tiedottavat Kiinan terveysviranomaiset.
Tartunta todettiin viikonloppuna 41-vuotiaalla kiinalaismiehellä. Hän oli joutunut kuumeen ja muiden oireiden vuoksi sairaalaan Zhenjiangin kaupungissa Kiinan itäosissa jo yli kuukausi sitten.
Laajemman leviämisen riski vähäinen"
Ei varmaan ollut mikään yllätys, että Kiinassa tapahtuu ensimmäinen linnusta ihmiseen tarttunut lintuinfluenssa ja jälleen kerran asiaa vähätellään.
Tuossa käy samoin, kuin tässä korona pandemiassa, jota alussa vähäteltiin urakalla.
Varmasti on korona virus kiinalaisten kehittelemä, miksi muuten kansaivälistä tutkijaryhmää ei päästetä joka paikaan tekemään tarkastuksia, koska paljastuisi koronavirus hautomoita.
Tämä on seuraava epidemia, joka tulee koronan jälkeen.
Seuraava pandemia on jo lähdossä, yllättäen Kiinasta
Anonyymi
0
288
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815450Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151452- 106951
- 78841
- 50822
- 41813
Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56807Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss43799- 56794
- 39779