Nyt kun on missä vaan lehdessä mikä tahansa uutisointi Mariniin tai nykyhallitukseen liittyen niin siellä on etukäteen käsikirjoitetut kommentit joita muutamat nimimerkit postittavat ja kommentoivat keskenään. Sitten jos joku kritisoi tai on eri mieltä niin pian bannataan ulos keskustelusta. Se on ilmeisesti niin että jos kolme henkilöä ilmiantaa käyttäjän esim iltalehdessä niin menettää kommentointi oikeuden. Ne persuja, kokoomusta ja oppositiota mollaavat copy paste kommentit pitäisikin ilmiantaa kaikkien samantien kun niissä ei oteta ollenkaan kantaa kirjoitettujen artikkeleiden aiheeseen. Muutetaan vaan mustaa valkoiseksi ja yritetään painaa virheet ja rikkeet olemattomiksi.
Demareilla hirmu hätä ja maineen kiillotuskampanja menossa
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
-alkoi noi politikot kehittää omia etuja!! - mutta luiskahti vahingossa edut julkisuuteen, niinpä nyt marinkin joutuu veronmaksuun, ja tax free ateriat . liian kalliit loppuu!! sosialismi tällai puraisee rikkaita politrukkeja silloin tällöin.
Nyt pitäisi saada viel se marinin työtön mies maksamaan suuret velkansa ja busines finland ilmais-tuet takaisin yhteiskunnalle!! Jotta ei mene veronmaksajien maksettavaksi sekin vastuuton, konkurssi yritystoiminta.. Vastuuta nyt marinille ja konkurssimielle!! joutuuko marinin mies kuntouttavaan työtoimintaan, typ kuntoutukseen ? kohdellaanko kuin muitakin työttömiä ? - Anonyymi
SDP-Vihreät-Vasemmisto, heistä tulee mieleen natsit. Katsoin juuri natsivideon jossa ihmisiä tuhottiin. Kuka ihme näitä vielä äänestää. Myös natsi saksassa oli mielipiteestä tai puheesta tai "vääristä sanoista" teloitus. Nämä ovat melkein yksi yhteen. Hirvittävää hullutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741349Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2401237Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511051Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2531026- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39678Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44641- 30597