Kuka maksaa?

Anonyymi

Kansa maksaa!
Veronmaksajat!
Nimittäin Marinin perheen aamiaiset.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/927aa4ac-7fe4-48fa-abbb-53b37b5efe84
"pääministeriperheen yksityisiä ruokamenoja on katettu valtion varoista yli 14 000 euron arvosta, keskimäärin 845 eurolla kuukaudessa."

Saako kukaan vesilahtelainen menemään tuota määrää kaikkiin ruokiin koko perheelle? Isollekin sellaiselle?

"Keskiviikkona Marin sanoi, ettei hänellä ole ”viikkotolkulla aikaa selvitellä ruokailuja julkisuudessa”."

Ei ole aikaa selvitellä, mutta on aikaa tulla kuvattavaksi erilaisten lehtien kansiin ja lisäksi tietysti yrittää Tampereen valtuustoon.

Mutta aika onkin suhteellinen käsite.

4

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ahne paska milla magia

    • Anonyymi

      Mikkelissä meni tunteisiin https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008022116.html

      Mutta ymmärtäähän sen. Hyväpalkkaisen ministerin aamiaiset maksavat enemmän paljon enemmän kuin hyvätuloisen perheen kaikki ruoat vuodessa. Tuntuuhan se veronmaksajalta pahalta. Pääministerillä ei olisi edes aikaa käyttää asiaan. Mutta kuntaehdokkaaksi on. Mitä niistä veronmaksajien rahoista.

    • Anonyymi

      Varsinainen SDP:N keulakuva joka näyttää kuinka toimitaan. "Kuvaa jotenkin sitä kuinka suosittu on pääministerinä".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      6483
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      290
      5454
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4151
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2900
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      27
      2874
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      120
      2093
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1767
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1301
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe