Kuka maksaa?

Anonyymi

Kansa maksaa!
Veronmaksajat!
Nimittäin Marinin perheen aamiaiset.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/927aa4ac-7fe4-48fa-abbb-53b37b5efe84
"pääministeriperheen yksityisiä ruokamenoja on katettu valtion varoista yli 14 000 euron arvosta, keskimäärin 845 eurolla kuukaudessa."

Saako kukaan vesilahtelainen menemään tuota määrää kaikkiin ruokiin koko perheelle? Isollekin sellaiselle?

"Keskiviikkona Marin sanoi, ettei hänellä ole ”viikkotolkulla aikaa selvitellä ruokailuja julkisuudessa”."

Ei ole aikaa selvitellä, mutta on aikaa tulla kuvattavaksi erilaisten lehtien kansiin ja lisäksi tietysti yrittää Tampereen valtuustoon.

Mutta aika onkin suhteellinen käsite.

4

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ahne paska milla magia

    • Anonyymi

      Mikkelissä meni tunteisiin https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008022116.html

      Mutta ymmärtäähän sen. Hyväpalkkaisen ministerin aamiaiset maksavat enemmän paljon enemmän kuin hyvätuloisen perheen kaikki ruoat vuodessa. Tuntuuhan se veronmaksajalta pahalta. Pääministerillä ei olisi edes aikaa käyttää asiaan. Mutta kuntaehdokkaaksi on. Mitä niistä veronmaksajien rahoista.

    • Anonyymi

      Varsinainen SDP:N keulakuva joka näyttää kuinka toimitaan. "Kuvaa jotenkin sitä kuinka suosittu on pääministerinä".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      235
      6978
    2. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      225
      3634
    3. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      29
      3466
    4. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      244
      2405
    5. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      144
      1861
    6. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      40
      1837
    7. Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä

      Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.
      Haapavesi
      123
      1641
    8. Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!

      Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1186
    9. Etkö vieläkään ole löytänyt ketään??

      😅😅😅😅😅😅😅
      Ikävä
      125
      1133
    10. Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset

      Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii
      Tv-sarjat
      19
      1009
    Aihe