Kuka maksaa?

Anonyymi

Kansa maksaa!
Veronmaksajat!
Nimittäin Marinin perheen aamiaiset.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/927aa4ac-7fe4-48fa-abbb-53b37b5efe84
"pääministeriperheen yksityisiä ruokamenoja on katettu valtion varoista yli 14 000 euron arvosta, keskimäärin 845 eurolla kuukaudessa."

Saako kukaan vesilahtelainen menemään tuota määrää kaikkiin ruokiin koko perheelle? Isollekin sellaiselle?

"Keskiviikkona Marin sanoi, ettei hänellä ole ”viikkotolkulla aikaa selvitellä ruokailuja julkisuudessa”."

Ei ole aikaa selvitellä, mutta on aikaa tulla kuvattavaksi erilaisten lehtien kansiin ja lisäksi tietysti yrittää Tampereen valtuustoon.

Mutta aika onkin suhteellinen käsite.

4

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ahne paska milla magia

    • Anonyymi

      Mikkelissä meni tunteisiin https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008022116.html

      Mutta ymmärtäähän sen. Hyväpalkkaisen ministerin aamiaiset maksavat enemmän paljon enemmän kuin hyvätuloisen perheen kaikki ruoat vuodessa. Tuntuuhan se veronmaksajalta pahalta. Pääministerillä ei olisi edes aikaa käyttää asiaan. Mutta kuntaehdokkaaksi on. Mitä niistä veronmaksajien rahoista.

    • Anonyymi

      Varsinainen SDP:N keulakuva joka näyttää kuinka toimitaan. "Kuvaa jotenkin sitä kuinka suosittu on pääministerinä".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      350
      6431
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3816
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      97
      1015
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      890
    5. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      0
      880
    6. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      856
    7. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      137
      833
    8. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      830
    9. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      68
      820
    10. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      813
    Aihe