Perussuomalaisissa poliitikko palvelee äänestäjää eikä ketään muuta

Anonyymi

Perussuomalaiset on suomen demokraattisin puolue. Perussuomlainen kansanedutaja palvelee äänestäjää eikä mitään Suomen ulkopuolisia etujärjestöjä kuten kaikki muut puolueet tekevät.

15

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totta totisesti ja ovat usein oikeassa mitätlee suuriin asoihin.
      Italia ilmoittaa että velkapaketti on pysyvä. Tämä on asia jonka persut jo tiesi. Kukaan ei kuunnellut ja heille naurettiin. Nauretaanko vielä?

      https://www.youtube.com/watch?v=bNZyOQAvP4A

    • Anonyymi

      Mutta ketä niistä ja kestääkö edes yhtä vaalikautta?

      • Anonyymi

        Kaikki. Puolue on rakennettu siten että sen yhteisistä linjauksista äänestetään demokraattisesti


    • Anonyymi

      Liirum laarum.

    • Anonyymi

      Ai, vaikka Teuvo Hakkarainen. Tänä Hondurasin kuuluisa persu. Maan asialla...

      • Anonyymi

        Yksittäisen Suomalaisen MEP:in vaikuttamis mahdollisuudet EU:ssa ovat valitettavasti aika olemattomat, niin se on aika sama kenet sinne lähttää


      • Anonyymi

        Veijo valtuustoon.


    • Anonyymi

      Kun persujen äänestäjät ovat rasistinatseja, persut palvelevat siis vain heitä.
      Siinä Suomi-niminen yhteiskunta, joiden jäsenet ovat 83,5% muita kuin rasistinatseja, jätetään syrjään.

      • Anonyymi

        Soinin persut eivät ihannoineen väkivaltaa, kuten nämä ääripersut.


    • Anonyymi

      Halla-aho mennyt freudenthalilaisten leiriin ja pettää suomalaiset. - Palkkoja leikattava. - Yli-ihmisen vastuutonta valtaa vaalittava. - Vanhukset kuolkoot, kuolee ne kumminkin. - Persut levittää lemuaan ja kyykkää. - suomalaisten tyydyttävä persun jätöksiin.

      • Anonyymi

        Demareiden linja onkin oikea, rahat Italian mafialle, vaihtokaupassa saadaan lasti lähi-idän matuja eläteiksi. Teollisuus ja työpaikat pois Suomesta. Sähkö-autot velaksi kaikille ja istutetaan kaupunkien kadut koivuja täyteen, vihreää siirtymää.


    • Anonyymi

      Tämä on kyllä äänestäjälle tärkeää

    • Anonyymi

      Veijo valtuustoon.

    • Anonyymi

      Hyvä osoitus Perussuomalaisten uskollisuudesta politiikalleen ja lupauksilleen kansalaisille oli viimeiseen asti "elvytyspaketin" vastustaminen. Kuinka moni muu puolue toimii näin? Esim. SDP sanoo olevansa kansanpuolue, mutta silti valvoo EU:n etuja kansansa hyvinvoinnin kustannuksella ja valehtelee päälle, sekä pyrkii tuhoamaan keinolla millä hyvänsä kritiikin, joka on heille haitallista. SDP myös rakentelee kannatuspohjaansa kulisseilla ja hypellä, sekä kosmetiikalla, johon ilkeää vielä ehdollistaa valtamedian tukemaan sitä, ja tämän päälle vielä lokaa kilpailijansa ja yrittää tuhota sen valheilla. Rehellistä ja reilua? No ei hittossa niin ole.

      Vasemmmistolaisuus on yhteiskunnan syöpä.

    • Anonyymi

      Perssuomalaiset palvelevat Aatun aatetta. Ei mitään muuta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      89
      8233
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4728
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4381
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      45
      2585
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      98
      1468
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1296
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      40
      1227
    8. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1150
    9. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1132
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      166
      1070
    Aihe