Perussuomalaisissa poliitikko palvelee äänestäjää eikä ketään muuta

Anonyymi

Perussuomalaiset on suomen demokraattisin puolue. Perussuomlainen kansanedutaja palvelee äänestäjää eikä mitään Suomen ulkopuolisia etujärjestöjä kuten kaikki muut puolueet tekevät.

15

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totta totisesti ja ovat usein oikeassa mitätlee suuriin asoihin.
      Italia ilmoittaa että velkapaketti on pysyvä. Tämä on asia jonka persut jo tiesi. Kukaan ei kuunnellut ja heille naurettiin. Nauretaanko vielä?

      https://www.youtube.com/watch?v=bNZyOQAvP4A

    • Anonyymi

      Mutta ketä niistä ja kestääkö edes yhtä vaalikautta?

      • Anonyymi

        Kaikki. Puolue on rakennettu siten että sen yhteisistä linjauksista äänestetään demokraattisesti


    • Anonyymi

      Liirum laarum.

    • Anonyymi

      Ai, vaikka Teuvo Hakkarainen. Tänä Hondurasin kuuluisa persu. Maan asialla...

      • Anonyymi

        Yksittäisen Suomalaisen MEP:in vaikuttamis mahdollisuudet EU:ssa ovat valitettavasti aika olemattomat, niin se on aika sama kenet sinne lähttää


      • Anonyymi

        Veijo valtuustoon.


    • Anonyymi

      Kun persujen äänestäjät ovat rasistinatseja, persut palvelevat siis vain heitä.
      Siinä Suomi-niminen yhteiskunta, joiden jäsenet ovat 83,5% muita kuin rasistinatseja, jätetään syrjään.

      • Anonyymi

        Soinin persut eivät ihannoineen väkivaltaa, kuten nämä ääripersut.


    • Anonyymi

      Halla-aho mennyt freudenthalilaisten leiriin ja pettää suomalaiset. - Palkkoja leikattava. - Yli-ihmisen vastuutonta valtaa vaalittava. - Vanhukset kuolkoot, kuolee ne kumminkin. - Persut levittää lemuaan ja kyykkää. - suomalaisten tyydyttävä persun jätöksiin.

      • Anonyymi

        Demareiden linja onkin oikea, rahat Italian mafialle, vaihtokaupassa saadaan lasti lähi-idän matuja eläteiksi. Teollisuus ja työpaikat pois Suomesta. Sähkö-autot velaksi kaikille ja istutetaan kaupunkien kadut koivuja täyteen, vihreää siirtymää.


    • Anonyymi

      Tämä on kyllä äänestäjälle tärkeää

    • Anonyymi

      Veijo valtuustoon.

    • Anonyymi

      Hyvä osoitus Perussuomalaisten uskollisuudesta politiikalleen ja lupauksilleen kansalaisille oli viimeiseen asti "elvytyspaketin" vastustaminen. Kuinka moni muu puolue toimii näin? Esim. SDP sanoo olevansa kansanpuolue, mutta silti valvoo EU:n etuja kansansa hyvinvoinnin kustannuksella ja valehtelee päälle, sekä pyrkii tuhoamaan keinolla millä hyvänsä kritiikin, joka on heille haitallista. SDP myös rakentelee kannatuspohjaansa kulisseilla ja hypellä, sekä kosmetiikalla, johon ilkeää vielä ehdollistaa valtamedian tukemaan sitä, ja tämän päälle vielä lokaa kilpailijansa ja yrittää tuhota sen valheilla. Rehellistä ja reilua? No ei hittossa niin ole.

      Vasemmmistolaisuus on yhteiskunnan syöpä.

    • Anonyymi

      Perssuomalaiset palvelevat Aatun aatetta. Ei mitään muuta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3683
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      71
      3055
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      52
      2243
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      12
      1409
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      63
      1188
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      80
      1078
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      941
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      23
      921
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      915
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      902
    Aihe