Palkansaajan ja Tyäväesön puolueesta hei

Anonyymi

Halla-ahon poikkeuksellinen puhe kuohuttaa: Tutkijan mukaan perussuomalaiset kilpailevat nyt oikeistolaisuudessa kokoomuksen kanssa. Nalle Halla-Laho.
Vastaavanlaisia puheenvuoroja Suomessa ei Björn Wahlroosia lukuun ottamatta ole edes elinkeinoelämän piiristä käytetty. Halla-aholaiset löytyvätkin nyt samasta vaalilapusta, vaikkeivat tätä myönnäkään. Halla-aho siirtää tällä puheenvuorollaan perussuomalaiset pitkälle oikealle ohi kokoomuksen.

10

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Helsingin yliopiston poliittisen talouden tutkija Antti Ronkainen arvioi perussuomalaisten kilpailevan nyt ”tosissaan” kokoomuksen kanssa siitä, kumpi esittää oikeistolaisemman vaihtoehdon hallitukselle.

      ”Perussuomalaisia on syytetty vasemmistopuolueeksi suhtautumisessa työmarkkinoihin, mutta nyt sekin näyttää muuttuneen. Lisäksi hallitusyhteistyö kokoomuksen ja keskustan kanssa pedattu”, hän sanoo.

      On niin kunnallisvaalien linjavetoa aiheesta että. Puuttuu enää, julkisuudessa eivät sentään kehtaa ääneen sanoa; viina vapaaksi ja v..yu viisi senttiä alemmaksi.

    • Anonyymi

      Äänestä persua. Persut asuu ja pyörii Itä-Helsinginkin lähiöissä , kuten Kotkassakin, huutamassa, että mamu on syypää kaikkeen, jopa koronaan, kihtiin ja median mädännäisyyteen. Siis pyörii silloin, kun ei ole somessa vihatwiittaamassa.

      Puolue vannoo sananvapauden ja uskonnonvapauden nimiin, joten on luontevaa, että persu haluaa kieltää kritiikin, lahdata Ylen ja kriminalisoida kaikki muut uskonnot paitsi Räsäsen ja Essayahin Hilluntai höpinät.

      Tuleeeko vielä ennen vaaleja Karkkariin Perujen vaalisauna , jälkiruokana olut tarjoilu, kuten aiemmissakin vaaleissa on ollut tapana, Kekkonen?

      • Anonyymi

        Kuka on syyllinen rahojemme viemisestä etelä- Eurooppaan
        Persutko


      • Anonyymi

        Ei tunnu demarit ja keskustalaiset ikinä persuja hyväksyvän.
        Etkö tajua olette hävinneet jo nämä vaalit.


    • Anonyymi

      Se on vaan fiksua tietää, mistä puhutaan. Pyydän ketjun salassapitoa.

      • Anonyymi

        Yhdyn salassapitoon faktoista puhutaan käräjäopistossa.


    • Anonyymi

      Tuleeko Karhuvuoren Koulun parkkiin Perss Kekkosen vaalisauna? Olutta noudetaan saunojille s-Marketista ja sitähän menee Juho Eerolan entisessä asuinmiljöössä jota myöhemmin on sankarillisesti slummiksi kutsunut. Ei huono.

      Slummissa kasvaa senaattoreita Laajakosken Nikelin lähettämänä.

    • Anonyymi

      Lähes 300 kunnanvaltuutettua vaihtoi ryhmää tai puoluetta valtuustokauden aikana.

      Puolueista selvästi eniten loikkauksia tapahtui perussuomalaisten riveissä.

      Perussuomalaisten valtuutetuista 112 siirtyi kauden aikana muihin puolueisiin tai sitoutumattomaksi. Määrä on lähes 15 prosenttia puolueen valtuutetuista. Perussuomalaisiin on lähdetty mukaan protestihengessä, eikä politiikan maailma ole eniten itseään edustamaan lähteneille kovin tuttu.

      Kunnallispolitiikka on yhteisten asioiden hoitoa ja eri näkemysten yhteensovittamista.
      Tähän ei Perss pysty.

      • Anonyymi

        Jussi Halla-aho
        @Halla_aho
        Elämästä tulee mielenkiintoista, jos Perss mainoslauseiden on oltava kirjaimellisesti totta.

        Tuskinpa se huijaus loppuu.


    • Anonyymi

      Asiantuntijat: PS:n vaalikampanjan vihjaukset eivät pidä paikkaansa – ”Virheellistä, jopa loukkaavaa”

      Ulkomainosyhtiö JCDecaux ja Helsingin kaupungin liikenne­laitos (HKL) ovat yhteistuumin päättäneet poistaa pääkaupunkiseudun katukuvasta tämän päivän aikana perus­suomalaisten vaali­mainokset, jotka herättivät laajasti paheksuntaa.

      Helsingin perussuomalaisten puheenjohtaja Johannes Nieminen kertoo Iltalehdelle, että päätös mainosten poistamisesta tuli puolueelle yllättäen.

      Ei oikeille suomalaisille , sama mitä puhutaan, saadaan öyhöttää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      141
      5958
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      428
      2943
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      150
      2902
    4. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2304
    5. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      20
      2161
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      76
      1451
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      13
      1182
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1112
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      53
      1030
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      87
      972
    Aihe