Sinä ihastuttava punapää

Anonyymi

Satuit reilu vuosia sitten kohdalleni, tietämättä mihin törmäsit valloitit minut kokonaan olemuksellasi ja ajatuksillasi. En tiedä mitä silloin tapahtui ja vähän sen jälkeen, mutta olen edelleen ihan sekaisin sinusta enkä saa sinua pois mielestäni, vaikka yritän mitä tahansa.

Olen kuin riivattu. haluaisin kovasti olla ystäväsi, se olisi minulle iso asia. Olet ihminen jollaista en ole ikinä ennen tavannut missään, ihmistä josta jää tunne ettei ilman häntä voi elää. Voi elää mutta tuntuu, että jatkuvasti puuttuu jotain tärkeää elämästä.

Minun on kuitenkin varmaan pakko päästää sinusta irti kaikin tavoin, sillä sinä et ole onnellinen jos pyörin ympärilläsi ja minä en ole onnellinen, kun sekoan sinusta enemmän vaan mitä enemmän sinusta tiedän ja sinua tunnen.

Sinä olet silti aina se keijukainen joka nappasi palan sydämestäni, ihan vaan olemalla sinä. Mihin menetkin, elä elämäsi riemua ja hyviä tunteita tulvillaan. Olet kaunis niin ulkoa kuin sisältäkin. Muista se..ja löydä se joka pitää sinua kuin kukkaa kämmenellä, rakastaen ja arvostaen.


Kiitos, että sain törmätä sinuun. Nyt tiedän, että joku tosiaan voi olla niin erityinen, olemalla tavallinen ihminen, että minäkin menen ihan sekaisin. :)

Hyvää kesää! Hali.

15

752

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kauniisti kirjoitit. Omisin tämän itselleni, mutta ajankohta ei ihan täsmää. Mutta kysyn kuitenkin, että miksi hän ei olisi onnellinen, kun pyörit ympärillä?

      • Anonyymi

        Kielletyt tunteet.


    • Anonyymi

      Millä kirjaimella nimi alkaa?

      • Anonyymi

        I-kirjaimella, iso i.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        I-kirjaimella, iso i.

        I niin kuin ihminen, iltojen ilona.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        I niin kuin ihminen, iltojen ilona.

        Ihana ihminen.


    • Anonyymi

      Eiks se punapää ollu ihastuksesi jo 2009??

      • Anonyymi

        Jotkut tuntuu viihtyvän palstoilla pidempään..


      • Anonyymi

        Ei kun 2020 keväästä.


    • Anonyymi

      Minä kirjoitin joskus punatukkaisesta naisesta hänen nimensä On M...
      Vielä välillä ajattelen häntä vaikka harvoin näen.

    • Anonyymi

      Joo mähän varmaan oon toi punapää 😂 Mut kuvittelen että oon. Säkin oot ollut mulle tärkeä, ihan super tärkeä. Ja aattelen vähän samoin, mut ei se toimis. Siks me ei varmaan juurikaan enää nähä, eikä muutenkaan mitää. Pakko mennä elämässä eteenpäin. Ja se yks biisi, en muista mikä..., kertoo just siitä ettei kandee lähtee seuraamaan. Mut, mä ehkä vielä palaan, ja sano silloin joo. Pliis.

      • Anonyymi

        No onnea matkaan, sinä ansaitset kultaa.
        Näin erään Jarin sanoja mukaillen. Hän tykkää vetää paljaalla... Vai oliko sen kirjan nimi sittenkin Paljaana 🤔


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No onnea matkaan, sinä ansaitset kultaa.
        Näin erään Jarin sanoja mukaillen. Hän tykkää vetää paljaalla... Vai oliko sen kirjan nimi sittenkin Paljaana 🤔

        Ai niin, aika paljon pitää varmaan tapahtua että palaisit mutta sanotaanko että lupaan harkita asiaa 😏😘


    • Anonyymi

      Miksi
      Sitten omit vierasta naista täällä?

      Vai luuletko
      Hänen kommenttejaan kaivattusi kommenteiksi?

    • Anonyymi

      Minä en ole aloittaja ja tämä punatukkainen nainen M... on jäänyt mieleeni vaikka meillä ei koskaan mitään suhdetta ole ollut vain katseita ja jokunen hymy.
      Salaperäinen kaipaus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      70
      5798
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      229
      4512
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2547
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      26
      2472
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      11
      1383
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      71
      1315
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      96
      1295
    8. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      128
      1286
    9. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      19
      1151
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      1121
    Aihe