SDP jätti tonttinsa kansanpuolueena ja siirtyi valvomaan EU:n etuja. Jos SDP ei sitä tee, joku muu tekee ja nyt sen on Perussuomalaiset. PS:ia kuitenkin yritetään karkottaa kansanpuolueen tontilta, mutta miksi? Siksi, että EU:lle alistuneet puolueet ja muut tahot näkevät yhteiskunnan edun ajattelun EU-vastaisena politiikkana, jossa voi maine kärsiä. Lisänä tässä on pelot, kuten Venäjän valta, yksinjääminen, eristyneisyys jne. joilla EU-jäsenyyttä vahvistetaan. Tässä on ne motiivit jatkuvaan Persuvastaiseen propagointiin.
"Oma kansa ensin -ajattelu on vahingollista."
- Tytti Tuppurainen
"Onko politiikka muuta kuin taitoa valehdella sopivalla tavalla?"
- Voltaire
PS = suomalaisen puolue - PS-vastainen propaganda levittää valheita.
11
65
Vastaukset
- Anonyymi
Oma kansa ensi PS = Venäjän etu ensiksi
- Anonyymi
"Suurella valheella on aina tietty uskottavuuden voima, koska kansakunnan suuri enemmistö on helpompi johtaa harhaan syvissä tunteen kerrostumissa kuin tietoisesti tai vapaaehtoisesti.
Mieltensä primitiivisessä yksinkertaisuudessa heitä on helpompi huijata suurella kuin pienellä valheella, koska he itse turvautuvat pieniin valheisiin pienissä asioissa, mutta häpeäisivät käyttää suuren mittakaavan valheita.
Heidän mieleensä ei koskaan tulisi tuottaa kolossaalisia epätotuuksia, eivätkä he koskaan uskoisi muiden voivan vääristää totuutta niin häikäilemättömästi."
Näin kirjoitti Suuren Johtajan idoli teoksessa ''Taisteluni'' (Mein Kampf)
Suuri Johtaja on lukenut ja vahvasti omaksunut aatteet ja ajatukset.- Anonyymi
En kutsuisi Sannaa Suureksi Johtajaksi. Eihän se ole muuta kuin sukupuoli ja henkilökultti.
- Anonyymi
'' ...siirtyi valvomaan EU:n etuja. Jos SDP ei sitä tee, joku muu tekee ja nyt sen on Perussuomalaiset.''
Oho, persut valvoo EU:n etuja ??- Anonyymi
Voi sinua pikku-jarno :) Jos SDP ei hoida kansanpuolueen tonttia, joku muu tekee sen. Kummallista, että sinullekin pitää vääntää rautalangasta sanatarkasti ennen kuin on edes toivoa, että ymmärtäisit tai että ei jäisi tilaa vääristelyyn, joka on sinullekin aivan ohittamaton tilaisuus.
- Anonyymi
PS = paskaa silmille!
Jos uskotte raiskaajien, rattijuoppojen ja muiden kylähullujen osaavan hoitaa kuntanne asioita, niin siitä vaan äänestämään noita hörhöjä. Muissa puolueissa rikollisista yritetään päästä eroon mutta persut haalii niitä riveihinsä!
Oli niin raukkamainen ja kuvottava ajojahti pääministeriä kohtaan, että meidän perheestä menee neljä ääntä nuorelle, koulutetulle demarinaiselle!
Eikä ikinä osteta yhtäkään iltalehteä.
Raukkamaisuus huipussaan tuossa ateriapalveluasiassa! Yhtä kuvottavaa kuin selkäänpuukotus! - Anonyymi
Keskusta puoluelainen Juha Sipilä tilasi matuja maahamme Kempeleen talollaan. Osa tulijoista oli todettu jo mm. Belgiassa ettei tarvitse turvapaikkaa. Tuhansia . Tuhansia. Ne olisi pitänyt käännyttää takaisin Ruotsiin.
- Anonyymi
Halla-aho toi Suomeen 2015 35000 matua.
- Anonyymi
Sipilän-hallituksen maahanmuutto-ohjelman kirjoittivat persut, ennen hajoamista.
Fakta jonka persut yrittävät unohtaa....turhaan.
- Anonyymi
PS jätti tonttinsa kansanpuolueena ja ryhtyi EK:n asiamieheksi. Hyvin tuomittavaa.
- Anonyymi
Mitä persuvihaajilla on persuja vastaan? Viha ja valheet. Ei mitään muuta. Silläkö aiotte kaataa persut?`
RRUAAHHHXD
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2556503Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1976047Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai275579Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1254348Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1733615Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1313405HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok323097Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2882602Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan182547- 1412422