ID.4n valmistus on alkanut tai alkamassa jo kolmessa maanosassa ja tilauskirjat pullottavat. Kun kaikki tehtaat ovat täydessä iskussa niin ID.4 nousee maailman ostetuimmaksi sähköautomalliksi noin miljoonan vuosittaisella valmostusmäärällä.
ID.4 nousemassa maailman ostetuimmaksi sähköautoksi
Anonyymi
4
439
Vastaukset
- Anonyymi
Harkitsen itse silti ID.3:n ostamista, koska ID.4 on hieman liian kallis.
- Anonyymi
ID.3 on saatavilla vain Euroopassa ja siksi sen myyntiluvut jäävät isoveljen jalkoihin. Itsellekin ID.3 olisi hinnaltaan parempi vaihtoehto mutta kun on pakko olla vetokoukku niin joutuu kaivamaan kuvettaan vähän syvemmältä.
- Anonyymi
Vaikka ajan jatkossakin Dieselillä ja Bensalla, ID4 on kyllä parhaan näköinen sähköauto
- Anonyymi
Ilmeien onnistunut sähköauto halutussa autoluokassa. Maailman vuoden auto palkinto on jo plakkarissa, ties mitä muita palkintoja tulossa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533522Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe262936- 282594
- 732439
- 182211
- 512152
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111583- 171495