Xenon- vs. tav.valot V40?

Minkätehoiset valot on vakiona -01 V40 T4(phase 2)? Onko xenonit paljon paremmat kantamaltaan? Olisi tarjolla kaksi vastaavaa autoa, toisessa xenonit, toisessa ei. Hinnassakin tosin olisi vähän eroa, mutta jos xenonit on paljon paremmat niin siitä voi vähän maksaakin.
1598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Muistaakseni ainakin vuoden 2003 TM talvivertailussa oli vertailtu tavalliset ja xenonit. Tavallisetkin valot oli erinomaiset ja xenonit taas lähinnä tavanomaiset eli ero jäi varsin pieneksi. Kun ottaa huomioon xenonien merkittävän kulumisen jo 50tkm matkalla (TM kestotestit) niin tavallisten kunnnon ylläpito eli polttimoiden vaihto tulee merkittäväksi halvemmaksi. Umpiothan tummuvat molemmissa samalla tavalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


def kirjoitti:

Minkätehoiset valot on vakiona -01 V40 T4(phase 2)? Onko xenonit paljon paremmat kantamaltaan? Olisi tarjolla kaksi vastaavaa autoa, toisessa xenonit, toisessa ei. Hinnassakin tosin olisi vähän eroa, mutta jos xenonit on paljon paremmat niin siitä voi vähän maksaakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu