- Opettaja, opettaja.., minä tiedän!
- No vastaapa sitten Martta.
- Ne on niitä hörhöjä jotka uskovat Kuussakäyneihin ja pallomaahan ja kaikkeen muuhunkin paskaan.
- Sivoappas suusi Martta.
Lensimme kaverini kanssa Kuubaan riemulomalle. Jouduimme ylittämään Bermudan kolmion ja pelkäsin jo ennalta että UFOt kaappaavat meidät ja tekevät meille sitten niitä tunnetusti ilkeitä kokeitaan.
Olimme kuitenkin välilaskuholdauksen aikana käyneet Damin kahvilassa syömässä avaruuskakkua joten nukuimme koko matkamme ajan.
Paluumatkallakaan eivät harmaat tai vihreät meitä kaapanneet saati häirinneet.
Uskon että UFOt ovat NASAn luoma narratiivi joka tukee heidän avaruusvaleitaan.
Nythän ne ajavat ulos naurettavia esityksiä jotka ovat mukamuka ilmavoimien oikeasti kuvaamia UFOja.
Kuka uskoo UFOhin?
13
101
Vastaukset
- Anonyymi
Huoh... UFO == Tuntematon Lentävä esine.
Opeteleppa Martta termit.Juu..., kiitoksia kovin huomautuksesta ja pahoittelen toki epätarkkuuksiani joista pilkunviilaajani on kovin kiinnostunut.
UFOt ovat yleisen käsityksen mukaan miehitettyjä aluksia joita ohjaavat meille vielä tuntemattomat henkilöt (?), eikö totta? Vakiintunutta nimitystä mahdollisille avaruusörkeille ei ole vielä syntynyt johtuen siitä että emme ole saaneet yhtään vielä kiinni.
Sellaista emme koskaan tule näkemäänkään.
Eräs pappa kertoi että yöllä joku oli puristanut häntä isovarpaasta. Arveli sen olleen avaruusolennon tekosia koska asui yksin.
Emme voi tietää onko vaarin tarinassa otuuden siementä.- Anonyymi
martta98 kirjoitti:
Juu..., kiitoksia kovin huomautuksesta ja pahoittelen toki epätarkkuuksiani joista pilkunviilaajani on kovin kiinnostunut.
UFOt ovat yleisen käsityksen mukaan miehitettyjä aluksia joita ohjaavat meille vielä tuntemattomat henkilöt (?), eikö totta? Vakiintunutta nimitystä mahdollisille avaruusörkeille ei ole vielä syntynyt johtuen siitä että emme ole saaneet yhtään vielä kiinni.
Sellaista emme koskaan tule näkemäänkään.
Eräs pappa kertoi että yöllä joku oli puristanut häntä isovarpaasta. Arveli sen olleen avaruusolennon tekosia koska asui yksin.
Emme voi tietää onko vaarin tarinassa otuuden siementä.No siinäpä Martalle iltalukemista
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008029377.html
UFO termiä on nyt viljelty ja suuri yleisö yhdistää sen ulkoavaruuden olioihin, mutta oikeasti se voi olla jonkun toisen valtion drooni.
ET:t taas no onhan nille annettu nimiä kuten x-filesiä katsoneet tietäät
- Anonyymi
Vai ufoihin uskot tällä kertaa. Onko sinulle Martta sieppauksen yhteydessä tehty niitä seksuaalisia kokeita? Tämä ainakin selittäisi ne kyhäämäsi peppuseksiä koskevat aloituksesi palstalla...
Olen kuullut moniakin kertomuksia UFO-havainnoista itseltään havainnoijilta.
Tässä nyt sattumoisin muutama päivä sitten eräs henkilö, jonka olen tuntenut kymmeniä vuosia, kertoi lapsena (alle kouluikäisenä), veljensä kanssa yhdessä nähneensä UFOn, tai oikeastaan useammankin.
Kehoitin häntä ilmoittamaan tapauksen Suomen UFO-tutkijoille netin havaintolomakkeen kautta.
Tutkinnallisista syistä en kerro tapauksesta enempää.- Anonyymi
UFOja toki on, mutta mikä on alkuperä on sitten eri asia.
Humanoideja?
Kehittynyttä tekniikkaa?
Se että Amerikan Ihmevallat sanoo "nähtiin UFOja, ei me tiedetä mitä nää oli" ei ole kovin hyvä peruste vielä maan ulkopuolisesta laitteesta; jos kyseessä on black ops laite kyseisestä valtiosta tietenkin sanovat julkisesti ettei mitään tietoa mikä se on; ja ohjelman ulkopuoliset valtion kansalaiset ja armeijan väki ei tiedä mitään kuitenkaan.
SR71 ja sitä edeltäneet A12 koneet oli "ei me tiedetä mikä vittu tuolla lensi" laitteita ennen kuin niistä tehtiin julkisia. - Anonyymi
Martta hyvä. Kuinka Herran totta puhutkaan. On vain lättämaa ja yötaitaivas on Herran lahja ihmisille. Tähdet ovat himmeitä valoja ihmisille.
Herran antimia on muitakin ihmiselle, erityisen herkullisia ovat tummat pyöreäpeppuiset tummaihoiset. Nauttikaa niistä, hekin saavat vähän iloa valkosesta miehestä, taivaaseen niillä ei ole asiaa. Kirkkotaide todistaa että Jeesus syntyi valkoiseen rotuun eli ihmiseen.
Ps. minulle on varattu erityisen läheinen paikka ikuisuudessa Herran jalkojen ääressä. Voin vinkata sinusta.
Kiitos Martta että puolustat Venäjän kanssa kristillisiä arvoja. Herran siunausta.- Anonyymi
Venäjä sanoo käyneensä avaruudessa, ja myös lähettäneensä Kuuhun luotaimia.
Aikovat sielä rakentaa sinne tukikohdankin tässä tulevina vuosina.
- Anonyymi
Paitsi että tiedämme maapallon ja kuussaläynnit todeksi, ja jokainen vähäänkään älykäs tietää että UFO ei ole synonyymi avaarusolioiden alukselle.UFO voi olla mitä vain.
Taas näemme miten sivistymätön Martta on..- Anonyymi
Martta kuuluu valkohattuihin!
- Anonyymi
UFO:t ovat todisteena kuukäynneistä. Meinaan jotta ei ilman lentöhärpäketta Kuuhun olisi päässytkään. Tämä on aivan yhtä selvä asia kuin on Lättymaa.
- Anonyymi
Minä ja täs o hyyvii videoi täs videossa https://youtu.be/_ZM9JwJfHkM
Oikein hauska video josta toki kiitokset.
Saa ihminen uskoa aivan mihin tahansa mutta eikö nykyisin ufo-uskovaiset olekin saaneet kaikenlaisia pilkkanimityksiä ja se tarkoittanee ettei heitä oteta vakavasti.
Pienin askelin ja vähän kerrassaan tiedon lisääntyessä suomut nuorison silmistä alkavat karista.
Kukaan heistä ei usko enää että Kuussa olisi käyty ja sen siliän tien menevät kaivoon myös valeet Mars- lennoista ja avaruuteen ammutusta autosta naurettavina.
Silloin heräävät kysymykset että miksi meille valehdellaan näin härskisti ja massiivisesti.
Kysymyksiin on saatavilla älykkäitä "tieteen" vastaisia väitteitä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.654859Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2733736Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2883420Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1153295Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie342780Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1271748- 1051610
- 1721251
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA861142Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."341081
