Lidl on saita ja paranoidi

Anonyymi

Hinnat ovat hyllyissä tuotteen yläpuolella, eikä heti tuotteen alapuolella. Näin kuluttaja katsoo tuotetta ja hintalappua, jossa onkin halvemman tuotteen hinta, koska hinnat nousevat alahyllyiltä ylöspäin.

Yleisesti tunnetut merkkituotteet ovat yleensä samanhintaisia kuin muualla. Omat merkit ovat halvempia koska ne tehty niin halvalla kuin mahdollista.

Kaupoissa on kassojen jälkeen käytävät joiden päässä luja portti, jonne myymälävaras tai kuka vaan asiakas voidaan tarvittaessa sumputtaa.

Tuotteet punnitaan kassalla, koska asiakas voi huijata.

Yrityskulttuurissa vaikuttaa Roope Ankkamainen perijuurin saita, kiero ja paranoidi mielenlaatu. Se väheksyy, harhauttaa ja epäilee jokaista asiakasta. Lidlille asiakas on vihollinen, jolta on saatava rahat pois.

0

78

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Rakas

        Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
        Ikävä
        54
        3018
      2. Pidit itseäsi liian

        Vanhana minulle? Niinkö?
        Ikävä
        61
        2841
      3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

        1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
        Maailman menoa
        46
        2381
      4. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

        Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
        Maailman menoa
        42
        2371
      5. Joko olet luovuttanut

        Mun suhteen?
        Ikävä
        63
        2137
      6. Haluaisitko oikeasti

        Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
        Ikävä
        55
        2035
      7. Mitä se olisi

        Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
        Ikävä
        41
        1005
      8. Toivoisitko

        Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
        Ikävä
        115
        946
      9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

        Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        123
        909
      10. Sotekeskus

        Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
        Ähtäri
        38
        884
      Aihe