Hinnat ovat hyllyissä tuotteen yläpuolella, eikä heti tuotteen alapuolella. Näin kuluttaja katsoo tuotetta ja hintalappua, jossa onkin halvemman tuotteen hinta, koska hinnat nousevat alahyllyiltä ylöspäin.
Yleisesti tunnetut merkkituotteet ovat yleensä samanhintaisia kuin muualla. Omat merkit ovat halvempia koska ne tehty niin halvalla kuin mahdollista.
Kaupoissa on kassojen jälkeen käytävät joiden päässä luja portti, jonne myymälävaras tai kuka vaan asiakas voidaan tarvittaessa sumputtaa.
Tuotteet punnitaan kassalla, koska asiakas voi huijata.
Yrityskulttuurissa vaikuttaa Roope Ankkamainen perijuurin saita, kiero ja paranoidi mielenlaatu. Se väheksyy, harhauttaa ja epäilee jokaista asiakasta. Lidlille asiakas on vihollinen, jolta on saatava rahat pois.
Lidl on saita ja paranoidi
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1411775- 401678
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa631430- 681315
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2161197Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2791123- 701093
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää19979- 74955
Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106898