Radiohiljaisuus

Kalajokiseudun pääkirjoituksessa mainittiin kaksi nimeä Salmu ja Tilus. Kummallakin täysi radiohiljaisuus. Voisi olettaa, että vastinetta hiotaan mutta se taktisesti julkaistaan vasta kuntavaalien jälkeen. Vai kuinka?
5124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Luulenpa että vastaus saattaa tulla KP- konsernin suunnasta päätoimittaja Ojutkankaan suulla. Mikäli vanhat merkit pitävät paikkansa, tämä radiohiljaisuus on merkki siitä, että iso pyörä on pantu pyörimään kulisseissa. Sitä kenet se murskaa voidaan varmaan arvailla.

Äänestä

Missä Tilus, siellä riitaa :(

Äänestä

No nyt on sitten ” radiohiljaisuus” murrettu, iso pyörä pyörähti ja alle jäi toimittaja Verronen. Himangan mummu vei tämän erän, katsotaan mikä on kannatus sunnuntaina. Veikkaan että kaupungin eteläiseltä alueelta voi tulla mukava äänisaalis, ainakin ennakkoääniä on annettu paljon. Mihin se sitten riittää ja onko oman valtuustoryhmän tukea, on sitten jatkokertomuksen aihe.

Äänestä
  • Sehän on selvä, että kannatusta on. On paljo sellaisia äänestäjiä, että äänestävät tavallaan pirruuttaan. Siis semmosta ehokasta, jonka tietää olevan suulas, ärhäkkä, riitaisa, julkisuushakuinen, valitusten tekijä ja joka on ennenkaikkea aina ja kaikessa oikeassa - omasta mielestään. Sitten tulee mielenkintoista seurattavaa. Takavuosilta muistettaneen yksi miespuolinen valtuutettu, joka taisi olla useammankin puolueen edustajana.

    Äänestä

Se oli hyvä ukko se.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kalajokiseudun pääkirjoituksessa mainittiin kaksi nimeä Salmu ja Tilus. Kummallakin täysi radiohiljaisuus. Voisi olettaa, että vastinetta hiotaan mutta se taktisesti julkaistaan vasta kuntavaalien jälkeen. Vai kuinka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu