Pian tulee KAKSI uutta veroa, Marinin maakuntavero Kepun maakuntahärveliin ja Mario Draghin ajama EU- vero. Ongelma on ettei kukaan tarkista onko verojen summa valtio kunta maakunta EU sinulle kohtuullinen, sinä maksat. Äänestä Suomi takaisin. Oma kansa ensin
Maakuntavero odottaa
11
59
Vastaukset
- Anonyymi
Kello 9 tori 5.6. Ha11a- aho livenä Pyhäjärvi
- Anonyymi
Kylhä vihervasurit osaa veroja korottaa ja rakentaa uusia!!! Ei kenenkää kannata töissä käydä näillä veroilla ku sossusta jää enämpi käteen.......
- Anonyymi
Köyhät kyykkyyn, tulipahan mikä malli hyvänsä. EU:n kytkykauppa vie tavallisen ihmisen tulopuolen nollille ja Suomen patruunat mersujen ratissa vie viimeisetkin.
En puoluste sutkisanttuja, joita ei kiinnosta työ, eikä kanssaihmiset.
Tällaisia hyväksikäyttää, nämä hyväosaiset sutkisantut. Peli menee samaan sammioon, eli puolin toisin, hyväksikäyttöön.- Anonyymi
Mene sinä ihmemaahasi Venäjlle muiden persujen kanssa.
- Anonyymi
Kerro sinä mitä hyvä ihannoimassasi Venäjässä on?
Halla-aho: Suomi takaisin venäläisille. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerro sinä mitä hyvä ihannoimassasi Venäjässä on?
Halla-aho: Suomi takaisin venäläisille.Toivotaan vaalimestystä perussuomalaiten ja vasemmiston porukoille.
Pyhäjärvi on Pyhäjärvi ps ja vasemmisto pitää siitä huolen.
Mene sie Venäjälle .
Meidän kuntalaisten asiat hoidetaan täällä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivotaan vaalimestystä perussuomalaiten ja vasemmiston porukoille.
Pyhäjärvi on Pyhäjärvi ps ja vasemmisto pitää siitä huolen.
Mene sie Venäjälle .
Meidän kuntalaisten asiat hoidetaan täällä.PS haluaa Suomen osaksi Venäjää. Me emme kaipaa Kähärä natseja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
PS haluaa Suomen osaksi Venäjää. Me emme kaipaa Kähärä natseja.
Mitä sinä oikein sekoilet?Ei Venäjä ole natsivaltio! Kylläkai sinun entisenä kapiaisena edes tuo pitäisi tietää! Sekoilet täysin!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
PS haluaa Suomen osaksi Venäjää. Me emme kaipaa Kähärä natseja.
Me elämme ja olemme Pyhäjärvellä, meidän asiat hoidetaan täällä.
Me kirjoitamme Pyhäjärven asioista.
Sinä hoet Venäjään liittymistä . Huomaatko eroa 🤔
- Anonyymi
Jotta asioiden hyvyys voidaan todeta, niin kansalaisten odottavat Sannan perheen vapaaehtoisesti julkistavan itse konkurssiin haetun yrityksen veronmaksajilta saadun 200.000.00€ lainarahan katoamisen. Lopetettiinko yritystoiminta kun rahat oli saatu?
- Anonyymi
Valtuutettu Heikki jälleen ottanut konjamiinia! Tunnettu myös häirikkökirjoittajana!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322299Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749506Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297490Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825970Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084630Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k811366