Ei muuta kun Parkano täyteen myllyä.
Tuulivoimala verokertymä kunnalle on 78 myllyä niin jää 2,8 miljoonaa rahaa vuodessa.
4
91
Vastaukset
- Anonyymi
No emme tarvi linja-autoilijoita. emmemekä mitään häkki reijoja. emmekä mitään autokauppijoita: Ny aletaan vaan seksitteleen ja nussiin jookos?
- Anonyymi
Mtv3 sivulla luki että pieni kunta alkoi täyttyyyn raha tulvasta saivat tuulimyllyt paikoilleen kohta kuulemma aletaan maksaan kunnasta rahaa kuntalaisille.
- Anonyymi
Joo niitä rahoja aletaan lykätä naapurikuntalaisillekin kun ei omat taskut enää riitä kaikkiin niihin rahoihin
- Anonyymi
No on hyvä että jotka ovat muka tyällä itsensä elättäneet niin pääsee meidän jotka emme osaa tyätä tehdä niin pääsevät makoileen siinä sitte.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184231Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5032360Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1421881- 771495
- 1591463
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91274Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34788- 106747
- 27711
Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?
Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?25691