Mä olen sitä mieltä, että katkerat ihmiset

ovat pilanneet tämän palstan! Jos ei teidän ihastumisesta tullut mitään niin tarvitseeko pilata muiden päivä!
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sama ilmiö näkyy työpaikoilla, helvetin surullista! 🤯

Äänestä

Luultavasti nuo katkerat ovat pettyneiden ihastumisten lisäksi pettyneitä ja katkeria elämäänsä ja myöskin kaikkia muita kohtaankin. Mitä todennäköisimmin he kahehtivat ihan kaikkia, joilla on vielä elämäniloa jäljellä. Kirjoittamalla he koettavat myrkyttää myös muiden mieliä pyrkimyksenään saada näitä kateellisia ja katkeria lisää, jotka komppaisi heidän kirjoituksiaan. Joku varhaisteini voi lähteäkin mukaan kuvitellessaan saada tällä hyväksyntää.

Äänestä
  • Ilo elämän on yksi aarre joka piilotettuna on , sitä katkerat mielenmyrkyttäjät ei pois saa koska perustukset vahvat ynnä ystävät.

    Hyvä kirjoitus sinulta.

    Äänestä

  • Nämä komppaajat on todenäköisesti kouluttamattomia, hyvin suppeata elämää viettäviä, joilta puuttuu elämänkokemus ja laajempi näkemys asioihin. Harvoin on edes matkustettu Tallinnaa pidemmälle. :/

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nämä komppaajat on todenäköisesti kouluttamattomia, hyvin suppeata elämää viettäviä, joilta puuttuu elämänkokemus ja laajempi näkemys asioihin. Harvoin on edes matkustettu Tallinnaa pidemmälle. :/

    Miksi ei kouluttamaton voi olla onnellinen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi ei kouluttamaton voi olla onnellinen?

    Voi ollakin, mutta usein näistä viesteistä, etenkin rääväsuisimpien huokuu se kouluttamattomuus. Vaikea kuvitella, että kukaan sivistynyt kirjoittaisi niin ala-arvoisesti. Siitä se luuloni taitaa johtua. JA voi kouluttamattomillakin olla sitä tärkeintä eli sielun sivistystä. :)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nämä komppaajat on todenäköisesti kouluttamattomia, hyvin suppeata elämää viettäviä, joilta puuttuu elämänkokemus ja laajempi näkemys asioihin. Harvoin on edes matkustettu Tallinnaa pidemmälle. :/

    Jos miettii ilmastonmuutosta ja luonnontilaa . Niin kukaan järkevä ihminen ei matkustele huvikseen. Voi olla myöskin periaate päätös vaikka rahaa olisi. Ja tuollainen ihmisten leimaaminen tekee sinusta itsestäsi sivistymätömän moukan. Joka ei ymmärrä erilaisten ihmisten elämää.

    Äänestä

Kyllähän se hieman ottaa päähän kun ei kukaan välitä koskaan..

Äänestä

no onhan toisten silmien avaaminen ihan palkitsevaa, kun ihan sokkona ja muutenki huuruissa tänne sepustelevat, valistustyötä parhainta lajia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ovat pilanneet tämän palstan! Jos ei teidän ihastumisesta tullut mitään niin tarvitseeko pilata muiden päivä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu