presidenttiehdokkaitten esivaali

Järjestän tässä pienimuotoisen presidentinvaalien kd-ehdokkaitten esivaalin. Esivaalit lienevät valmisteilla - olen kuullut huhuja? Ketä kannatat krisujen ehdokkaaksi? Julkiheitettyjä nimiä on ollut ainakin: Päivi Räsänen, Bjarne Kallis, Toimi Kankaanniemi, Sari Essayah, Jouko Jääskeläinen, Anne Pohtamo - joku muu, kuka?
9287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Annan ääneni ehdottomasti Päivi-Epäpätevä-Räsäselle, joka ei edes sitä tiedä, ettei seksuaalinen suuntautuminen voi muuttua. Hänen ehdokkuutensa lopettaa KD-puolueen, Suomen ainoan ihmisoikeuksia ja tasa-arvoa vastustavan liikkeen, lopullisesti omaan mahdottomuuteensa.

Äänestä
  • Jan Rossi, ehdottomasti pr-ehdokkaaksi !

    Varapresidentiksi Annika Kokko.

    Tasa-arvo. Pätevyys. Into. Vimma. Kyky.

    Äänestä

  • Olet aika säälittävä, niin täynnä vihaa ja katkeruutta. Oletko pohtinut, mistä tuo kaikki kumpuaa? Elämä on raskas taakka tuollaisten tunteiden kanssa.

    Äänestä

  • Nin moni on parantunut kieroutuneesta seksuaalisuudesta esimerkiksi Aslanin kautta, että todisteita kyllä riittää. Nämä 'todisteet' vain tarvitsevat yleensä poikkeuksetta avuksi hengellistä terapiaakin, ja päätyvät siksi aika usein kristillisiin piireihin. Ei siis ihme, että 'poikalapsi' ei ole heitä tavannut! Mutta lukisit edes kirjoja, joissa näistä kerrotaan.

    Suuntautuminen voi muuttua molempiin suuntiin, hetero tai bi voi lähteä hakemaan helpompaa tarpeiden tyydytystä samalta sukupuolelta, eikä se välttämättä ole aluksi kuin kaverin avustusta itsetyydytyksessä puolin ja toisin. Homma luistaa sitten helposti väärille raiteille ja mukaan tulee myös henkinen kiintymys. Sama ongelmahan on edessä niilläkin, jotka hakevat tyydytystä luvattomasti toisesta sukupuolesta. Fyysinen suhde johtaa henkiseenkin kiintymiseen.

    Äänestä

  • Pieneksi vihjeeksi sinulle, joka et nähtävästi puouekarttaa tunne ollenkaan, että täällä on kysymys KD:n ehdokkaasta. Kavallukset ja huumeissa ampumiset eivät toivottavasti kuulu tähän puolueeseen ainakaan tänäpäivänä

    Äänestä

Puheenjohtaja Räsänen. Mutta hyviä ovat kaikki mainitut nimet

Äänestä
  • muita ei ole.

    Äänestä

  • ehdokkaaksi kirjoitti:

    muita ei ole.

    totta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaalitarkkailija kirjoitti:

Järjestän tässä pienimuotoisen presidentinvaalien kd-ehdokkaitten esivaalin. Esivaalit lienevät valmisteilla - olen kuullut huhuja? Ketä kannatat krisujen ehdokkaaksi? Julkiheitettyjä nimiä on ollut ainakin: Päivi Räsänen, Bjarne Kallis, Toimi Kankaanniemi, Sari Essayah, Jouko Jääskeläinen, Anne Pohtamo - joku muu, kuka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu