nettikauppa huijaa?

Anonyymi

Tilasin varustetukku nimisestä nettikaupasta huppari, kaksi t-paitaa ja sukkapaketin. Tuotteet eivät olleetkaan sopivia ja vein paketin samana päivänä postiin. Palautuksesta oli noin puolitoistaviikkoa aikaa ja ei kuulunut mitään niin otin sähköpostilla yhteyttä ja kyselin paketista. Sanoivat, että kyllä paketti on tullut ja kaksi naisten paitaa on joista palauttavat rahat. Olen aivan ihmeissään mikä ihmeen "kaksi naisten t-paitaa" kun paketissa oli siis miesten huppari, miesten 2 t-paitaa ja sukat. Miten asian kanssa pitäisi edetä?

7

209

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tilaa kerralla sopivat, niin ei tarvitse jumpata noiden palautusten kanssa. Rahallinen arvokin aika mitätön, joten just forget it,

      • Anonyymi

        Tilasin, mutta kun kaikilla esim koko m ei vastaa kokoa m. ymmärritkö?


    • Anonyymi

      Itse tilasin kalliit maihinnoususaappaat ja lähetin takaisin läjän koirankakkaa ja sain rahani takaisin, joten ei ole valittamista.

      • Anonyymi

        Tuo oli väärin toimittu.


      • Anonyymi

        Tämä on suositeltava tapa.


    • Anonyymi

      Ostan myymälästä. Saan heti sopivan

    • Anonyymi

      Minäkin sai kerran vääränlaista tavaraa netistä ja ajattelin vähän skoijata tavaran lähettäjää, palauttamalla se takaisin menolipulla varustetun matun mukana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      180
      6567
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1814
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1588
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1310
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      47
      1019
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      40
      973
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      942
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      869
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      243
      853
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      819
    Aihe