1990 Suomessa oli noin 50 000 ulkomaalaistaustaista, nyt on ensimmäisen ja toisen sukupolven ulkomaalaistaustaisia noin 450 000 ja arvioidaan, että nykyisellä tahdilla yli 10% Suomen kansasta on vuonna 2026 ensimmäisen tai toisen polven ulkomaalaistaustaisia. Vuonna 2020 hieman yli 20 000 sai oleskeluluvan Suomeen.
Suomessa on meneillään täysin sama kehitys kuin Ruotsissa, lopulta on ulkomaalaistaustaisia asuinalueita, joihin ei edes poliisit uskalla mennä.
Suomessa on meneillään täysin sama kehitys kuin Ruotsissa, lopulta on ulkomaalaistaustaisia asuinalueita, joihin ei edes poliisit uskalla mennä.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kyllä. Tämä on eräänlainen hidas kansanmurha. Syylliset pitää saada edesvastuuseen ja maksamaan korvausta rikoksistaan
Kiitos siitä kuuluu perussuomalaisille. Kiitos perussuomalaiset 2015/35000!
Me kuitenkin hajoitimme puolueen protestiksi 2017. Etkö muista?
Olitte kuitenkin valmiina jatkamaan hallituksessa hyväksyen maahanmuutto- ohjelman, jonka arkkitehtina mm. Halla-aho hääri. Hoivavietti vei voiton, eikä siinä mitään. Pitäähän sitä auttaa hädässä olevia.
On se hienoa huomata, että myös vihervassareista löytyy haittamaahanmuuton vastustajia.
Kannatan järkevää maahanmuuttopolitiikkaa, sellaista jota persut eivät aja. Persujen maahanmuuttopolitiikka vaihtuu kuin sukat jalassa. Välillä otetaan 35000 pakolaista Ruotsista, välillä kiusataan ahkeria maahanmuuttajia jotka kustantavat verorahoillaan työttömän rikollispersunkin päihteet, toisinaan ollaan laittamassa rajoja kiinni ihan kaikilta. Populistin on helppo lupailla kaikille kaikkea, mutta kun pitää tehdä päätöksiä tai olla tiukkana niin tulee pissa sukkaan.
Hyvä tarina, vaikkei mitään totuutta.
Kaiveleppa hieman median juttuja ajalta....
Vaikkapa tällaisia? https://www.suomenmaa.fi/paakirjoitus/jussi-halla-aho-unohtaa-oman-vastuunsa/
En tiedä kuka sen 2015 kutsuhuudon lähetti. Kuitenkin olen aiemmin törmännyt väittämiin Halla-ahon laatimaan maahanmuutto-ohjelmaan.
Luin ko ohjelman ja mikäli se olisi toteutettu niin todennäköisesti jokainen perussuomalainen voisi sitä kannattaa.
Juuri näin. Oppositiossa luvataan kaikille kaikkea, kuin huora persettä.
Hallituksessa tajutaan että eihän nää rahat riitä. Ja pakko on priorisoida, ja kannatus laskee. Näinhän tää tulee menemään.
Ja perus Suomalainen elää mielummin hernekeitolla ja ruisleivällä kuin ahdas mielisessä ja rasistisessa Suomessa. Piste.
Uskontomme on kielletty rasistisena ja pakolaiset on siroteltu tasaisesti koko maahan joka tehostaa kulttuurimme ja kansallisvaltiomme murenemista.
Ettei vaan sulla olis aivot murentuneet ?
Persut meet Mustafa
https://youtu.be/azQkFH0WWJM
Ulkolaisista Venäläisiä ja Virolaisia on n.125 000.
Loistavaa, että saadaan vätyspersujen sossutilit maksettua,
kun ullkomaalaisperäiset tekee töitä.
Ulkomaalaisperäiset maksaa veronsa Suomeen eikä kuormita Suomalaista tukijärjestelmää. Lisää somaleita ja arabialaisia Suomeen, niin Suomi rikastuu.
Hieno ja upea tarina, että ruotsissa on lähiöitä jonne poliisi ei uskaltaisi mennä
Se on kyllä myös hienoa, että perussuomalaiset imuroivat ruotsin puolelta 35000 uutta veronmaksajaa Suomeen. Tämä tapahtui 2015.