Hyveposeeraus ja viholliskuvien maalailu. Miksi?

Anonyymi

Logiikka tässä on yksinkertainen: kun jokin taho rakentaa brändiään erilaisilla hyveillä, kuten antirasismi, feminismi, monikultturismi, kansainvälisyys jne. niin se nähdään valtamedian välityksellä taholta, joka ikään kuin edustaisi "hyvää ja fiksua". Kun tämä taho samalla maalailee muista viholliskuvia ja luovat ilmapiiriä, jossa ikään kuin muilla ei ole vastaavia hyveitä, syntyy suuressa yleisössä vinoutumia siitä, kuka on hyvä ja kuka on paha, kenen puoleen tulee kääntyä, keitä pitää vältellä. Mutta mikä jää tämän varjoon? Hyveposeeraajien todelliset motiivit ja moraali, sekä toiminnan laatu ja sen seuraukset. Kun tämä tulee kuitenkin esille julkisuudessa, hyveposeeraajalla on jo se turva, joka kertoo suurelle yleisölle, että vihollinen on aina pahempi. Ihmisellähän on taipumus valita kahdesta huonosta vaihtoehdosta se parempi. Ja mikä erittäin tärkeä asia unohtuu? Demokratia! Sitä ei osata ja uskalleta käyttää, jotta saadaan se kolmaskin vaihtoehto. Sellainen vaihtoehto, joka tuo odotetun positiivisen muutoksen, joka herättää näkemään ja tajuamaan, että meidän ei tarvitse tyytyä tähän tilanteeseen.

Kysymys kuuluu: miten vasemmiston kannattajat saadaan puhkaisemaan viha- ja valhekuplan? Äänestäjän välinpitämättömyys on "parasta" rakennusainetta valtahinkuisille ja moraaliköyhille pyrkyripoliitikoille. Sano jyrkkä EI vasemmistolaiselle rappiotilalle.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Roskaväkeä ja heikompaa ainesta ovat. Eivät pärjää meille koulukiusaamisessa. Sitä saa mitä tilaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6798
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      1996
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1658
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1208
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      48
      1074
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1035
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      957
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      899
    Aihe