Kannattaa käydä testaamassa Raahen keskustassa yhä uudenkarhea Siang Khen, nyt kun Hai Long oli ja meni.
Toki tilat oli pienet, 1 huone siis, mutta ruoka oli hyvää, lämminhenkinen, hiljaista ja rauhallista, siis kun muita ei juuri ollut, mutta eikö se riitä hyvään lounashetkeen ?
Pitäähän nyt Raahelaisia Buffetteja alkaa tukemaan, muutenhan ne kuolee kaikki pois..
Uusi Buffet Raahessa (TESTATTU)
13
1629
Vastaukset
- Anonyymi
Käytiin syömässä. Oli hyvää ja kunnolla maustettua. Raahesta ei juuri tulista ruokaa saa. Ehkä Chayapum saattaa olla kans sellainen mistä tulista saa. Sekin on siinä Härkätorin puiston lähellä.
- Anonyymi
Makuaistiaan ei kannata vielä nuorena pilata liioilla mausteilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Makuaistiaan ei kannata vielä nuorena pilata liioilla mausteilla.
Ei niin. Mustapippuri, suola ja rohkeimmille maustepippuria.
- Anonyymi
Se kirjoitetaan ehkä Siang Khaen, mutta samapa tuo, kunhan ei Raahesta tosiaan loppuisi kaikki ravintolat.
Koronaa ei voi yksin syyttää, sillä osa firmoista oli konkurssin partaalla jo ennen ravintolasulkuja.
Ei ole juuri paikkoja enää missä haluaisi käydä. Todella huonoa asiakaspalvelua tai muita ongelmia, lähes joka ravintolassa.- Anonyymi
Chaiyaphum ei petä koskaan.
- Anonyymi
Tämä Siang Khaen on ainut paikka, johon pääsee syömään buffettia klo 14 jälkeen, mutta asiakkaita varmaan tarvitsisi lisää tai lähtee sekin pois.
Sääli, Raahessa ei juuri ulkona voi syödä enää iltaisin.. Ouluun ja Ylivieskaan jouduttu monesti ajeleen Buffaan syömään.
Hirveän pitkä matka.- Anonyymi
Raahessa on ns ulkonasyönti ollut aina vähäistä ja tulee olemaankin.vaikka tänne tulee jos jonkinmoista ravintolaa niin ei väki liiku.perusraahelainen kokkaa mieluiten kotona tai kesämökillä.ja ajattele jos lestaperhe lähtee syömään niin mikä operaatio se on.tosin lestoillahan on rahaa kun lapsilisät juoksee ja niiden yritykset myös tuottaa kun kaupunki vähän sumplii urakoita yms lahkoveljilleen.kaupungin ja lahkon salaiset sopimukset tiedetään.
- Anonyymi
Raahen tulisi kehittyä nykyaikaan. Mitään hienoa ravintolaa ei tarvita, vaan perus buffettia ja ilta 21 asti auki on täysin riittävä. Eihän sellaisia täällä pärjää kuin 1 kpl, Hai Long se oli, joten nyt vain joku uusi yrittäjä pitämään huolta Raahen Ruokahuollosta...
- Anonyymi
Miksi ette käy Raahen Hovissa? Mielestäni aina ollut hyvä ruoka ja toki on hieman hintavampi. Mutta harvoin käytynä ja ympäristö on siisti ja kävelyetäisyydellä keskustassa.
- Anonyymi
Aikansa kutakin, kuten EX-Tiiranlinnankin rapistunut kohtalo sen kertoo.
Ei noin vanhat hotellit enää houkuttele ketään syömään eikä nukkumaan.
Lopettaisivat kokonaan tai siirtyisivät merenrantaa hyödyntäen.
Uusi meriravintola ja merihotelli kuten Kalajoen Hiekkasärkilläkin.
- Anonyymi
Vieläkö Siang Khaen pyörii vai menossa konkurssiin ?
- Anonyymi
Slutten näären. T. Kokki kultainenkaarna
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Slutten näären. T. Kokki kultainenkaarna
Kaikkitietävä kyylä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37612433Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635447Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153957Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2062718Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov172015Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191854Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273885No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756