Marinin hallituksen aikaansaannos ...

Anonyymi

UUTISET
Sipilän hallitus poisti virka­mies­johdon tulos­palkkiot, Marinin hallitus palautti
– rahaa jaettiin nyt noin 170 000 euroa
Ylimmän johdon tulospalkkioiden saajien joukossa on muun muassa alivaltiosihteereitä, osastopäälliköitä ja pääjohtajia hallinnon eri alueilta.

10

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikä passaa unohtaa marinin suomalaisille hommaamaa ikuista velkavankeutta EUlle .

    • Anonyymi

      Kauhee ahne akka ossoo laittaa rahahanat auki on asentoon?👹👺

    • Anonyymi

      Ja syö vielä meidän piikkiin !!! Demukan ahneudella ei ole mitään rajaa !!!!!

      • Anonyymi

        Narsistinen luonne on ahne, sen huomaa päministeristämme.


    • Anonyymi

      Mikä Lieksan persuja nyt pännii? Ette uskalla edes vaalitelttaa pystyttää tai vaalikoneeseen vastata mitään, vaan öyhötätte nimettömänä. Persu on pelkuri. 🥴

      • Anonyymi

        Jospa ne ei uskalla pystyttää vaalitelttaa siksi, koska pelkäävät että te "parempi väki" käytte sen kuitenkin kaatamassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jospa ne ei uskalla pystyttää vaalitelttaa siksi, koska pelkäävät että te "parempi väki" käytte sen kuitenkin kaatamassa.

        Persujen kannatus ei tarvitse tettailua niinkuin sosialististen agitaattorien.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persujen kannatus ei tarvitse tettailua niinkuin sosialististen agitaattorien.

        En minäkään uskaltaisi naamaani näyttää ja vieläpä mainosten kanssa, jos olisin yhtä tietämätön ja tumpelo kuin lieksa-persu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En minäkään uskaltaisi naamaani näyttää ja vieläpä mainosten kanssa, jos olisin yhtä tietämätön ja tumpelo kuin lieksa-persu.

        Mene demariagitaattorien teltalle julistamaan propagandaa ja kehumaan yleistä rahanjakoa vaalien jälkeen.


    • Anonyymi

      Kyllä työväen naikkoset ja miekkoset osaavat jakaa valtion rahaa sullemulle periaatteella.
      Kaikkea ei edes tiedetä.
      Onhan oikein vitsi Sannamarista:
      Hän oli kokouksessa Eeuussa ja siellä muiden maiden päällepäsmärit olivat piirittäneet hänet ja alkaneet kyselemään ja ihmettelemään miten hyvin Suomella menee, kun rahaa jaetaan omille ja myös osallistutaan itseä rikkaampien maiden elätykseen. Miten tällainen on mahdollista?
      Sannamari oli pyytänyt porukan seuraamaan itseään, hän oli vienyt heidät viereisen talon taikaseinän eteen ja sanonut, että minä keksin tämän, täältä tulee rahaa, eikä loppua näy.
      Hän ei ollut tiennyt taikaseinää olevan olemassakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      139
      13233
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      85
      3685
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      126
      2985
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1410
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      37
      1393
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1339
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1284
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1214
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1081
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe