Marinin rukkanen ei kestänyt

Päivi Anttikoski eroaa valtioneuvoston viestintäjohtajan tehtävästä

"Lähtö on jäätävän vaikeaa! Virkamiehenä oli ihanaa ja sitten myös todella raskasta", Anttikoski kirjoittaa Facebookissa ja kertoo, että ensi syksynä on edessä uusi työ.
356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei jaksanut Marinin imagon kohottamista enää.

Äänestä

Oikeisto lupasi jinkun huvän pestin kuin sille työmarkkina jihtajelle oka neuotteli paskan sopimuksen työ l äisille ja sitten löhti vastustajan leipiin.
Ävatmaan urpot lubvamånneet jokuåin. Elöke paikan

Äänestä
  • Siinäkin yksi kommunistinen aivopesemä surkeus!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Päivi Anttikoski eroaa valtioneuvoston viestintäjohtajan tehtävästä

"Lähtö on jäätävän vaikeaa! Virkamiehenä oli ihanaa ja sitten myös todella raskasta", Anttikoski kirjoittaa Facebookissa ja kertoo, että ensi syksynä on edessä uusi työ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu