Mikä auttaa siitepölyallergiaan

Anonyymi

Mulla on tosipaha siitepölyallergia ja tuntuu ettei lääkkeetkään auta ollenkaan nii olisko ny jollain jotain ideaa miten sais helpotettuu tätä siitepölyallergiaa

4

1750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Syö lääkettä joka päivä...ei vain silloin kun kutittaa.Älä oleskele sisällä samoissa vaatteissa missä olet ulkona..Käy suihkussa ennen nukkumman menoa jotta siitepöly ei tartu huonekaluihin ja varsinkin tyynyyn.Ja kun tulet sisälle niin vaatteiden vaihdon jälkeen pyyhi hiukset märällä "rätillä" jotta siitepölyt poistuu.Älä missään tapauksessa kuivata ja tuulettele pyykkiä ja mattoja ulkona.Nämä keinot pitää minun allergia oireet kurissa ja olen todella allerginen..kaikelle mitä keväästä syksyyn kukkii.

    • Anonyymi

      Aina voi kokeilla eri allergialääkkeitä, maskista voi myös olla apua.

    • Itsellä on auttanut koivuallergiaan kun olen popsinut C-vitamiinia 20-50 grammaa päivässä. Antihistamiinia en ole enää tarvinnut ollenkaan.

    • Anonyymi

      D-vitamiinista ja kalaöljystä voi olla apua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2166
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1757
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      115
      1581
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1296
    5. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1008
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      47
      990
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      905
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      817
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      793
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      60
      768
    Aihe