Alkio ei ole halunnut hedelmöittyä

Anonyymi

Miksi siis jotkut luulee että alkion pitäisi saada vastoin tahtoaan kehittyä ihmiseksi vaikkei halua. Nainen ja mies päätti harrastaa seksiä ja tuli ehkä vahinko tai mies raiskasi naisen. Lasta ei haluta. Siitä ei ole kysytty alkion mielipidettä. Kukaan meistä ei ole pyytänyt syntyä tänne. Siksi naisen päätös on sekin mitä raskaudelle tekee.

Lapsen tehtävä ei ole olla naiselle mikään rangaistus. Mitäpä alkionne siitä ajattelisi. Että tuo akka on lortto ja minä olen hänen rangaistus. Eikö se ole kuin jostain kauhuleffasta?? Varsinkin jos nainen ei halua synnyttää kun hän tuntee että joku on vialla ja hän tuntee että hän kehittää sisällään jotain rikollista tai terroristia koska lapsen kuuluu olla RANGAISTUS. Sitten lapsi syntyy ja hän tekeekin kaikkien elämä on helvetiksi.
Tappaaa vanhempansa ja murhaa ihmisiä ja voi hänestä tulla joku diktaattori. Vain koska hänen elämän tarkoitus on olla RANGSISTUS. Lapsi ei ole syntynyt rakkaudesta. Miettikääpä sitä!

8

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alkion mielipidettähän on jälkikäteen turha kysellä, kun alkio alkoi kehittyä, vaan olisi pitänyt kysyä siittiösolujen ja niiden levittäjien ja tietysti naisen mielipidettä ja tietysti erityisesti kahden viimemainittujen vastuuta omista tekemisistään.

    • Anonyymi

      Nytkö se alkio osaakin tehdä päätöksiä ja jopa jo ennen olemassa oloaan (hedelmöittymistä)? :D Jos alkio olisikin "pakotettu" olemaan, voi se hyvinkin vielä "halutessaan" mennä kesken, vaan useimmatpa ei vaan mene. Mutta tappaessa ei sitten toki tarvikaan kysellä uhrin mielipidettä? XD Yritä nyt pysyä edes jonkinlaisessa logiikassa näitä toinen toistaan hullumpia murhan oikeutteluja keksiessä..!

      Ja kumma juttu tosiaan, kuinka adoptiojonoissa aina vain riittää vuosikausiksi niitä jotka ei mitään muuta haluakaan niin paljon kuin näitä "rangaistuksia" itselleen..

      "Tappaaa vanhempansa ja murhaa ihmisiä ja voi hänestä tulla joku diktaattori. "

      Ja niin kauan kun mitään tuollaista ei ole tehnyt, on viaton. Vai mikä ennustajaeukko siellä taas h.örhöilee pallonsa kanssa? Mutta koska kenestä tahansa voi periaatteessa tulla jotakin tuollaista, voidaan siis kaikki tappaa, sinutkin... eikö? ;) Mietippä sitä. Vai oliko se niin että lapsesi oletkin jo murhannut..?

    • Anonyymi

      Mutta ne ehdottomasti haluaa ja pyytää tulla m.urhatuksi..?? XDXDXD

      • Anonyymi

        Mistä sinä tiedät mitä kukin alkio haluaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä sinä tiedät mitä kukin alkio haluaa?

        Ai, nytkö siis vain MINÄ kuvittelen sellaista tietäväni?! XD Olet sä kyllä velmu tapaus... ;)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä sinä tiedät mitä kukin alkio haluaa?

        Huomasitko kysymysmerkit?
        Aloittaja tuntuu tietävän, joten jospa tivaat häneltä seuraavaksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ai, nytkö siis vain MINÄ kuvittelen sellaista tietäväni?! XD Olet sä kyllä velmu tapaus... ;)

        Kyllä. Sinä kuvittelet puhuvasi alkion puolesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä. Sinä kuvittelet puhuvasi alkion puolesta.

        Jo nyt menee s.ekopäiseksi.. kukahan puolustuskyvyttömien lasten puolesta sitten puhuisi kaltaisiasi vastaan jollei juuri ne jotka siihen kykenee??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      266
      5341
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      65
      4566
    3. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      123
      4315
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3740
    5. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      46
      3734
    6. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3677
    7. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      76
      3048
    8. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      53
      2888
    9. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      28
      2863
    10. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      20
      2626
    Aihe