Alkio ei ole halunnut hedelmöittyä

Anonyymi

Miksi siis jotkut luulee että alkion pitäisi saada vastoin tahtoaan kehittyä ihmiseksi vaikkei halua. Nainen ja mies päätti harrastaa seksiä ja tuli ehkä vahinko tai mies raiskasi naisen. Lasta ei haluta. Siitä ei ole kysytty alkion mielipidettä. Kukaan meistä ei ole pyytänyt syntyä tänne. Siksi naisen päätös on sekin mitä raskaudelle tekee.

Lapsen tehtävä ei ole olla naiselle mikään rangaistus. Mitäpä alkionne siitä ajattelisi. Että tuo akka on lortto ja minä olen hänen rangaistus. Eikö se ole kuin jostain kauhuleffasta?? Varsinkin jos nainen ei halua synnyttää kun hän tuntee että joku on vialla ja hän tuntee että hän kehittää sisällään jotain rikollista tai terroristia koska lapsen kuuluu olla RANGAISTUS. Sitten lapsi syntyy ja hän tekeekin kaikkien elämä on helvetiksi.
Tappaaa vanhempansa ja murhaa ihmisiä ja voi hänestä tulla joku diktaattori. Vain koska hänen elämän tarkoitus on olla RANGSISTUS. Lapsi ei ole syntynyt rakkaudesta. Miettikääpä sitä!

8

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alkion mielipidettähän on jälkikäteen turha kysellä, kun alkio alkoi kehittyä, vaan olisi pitänyt kysyä siittiösolujen ja niiden levittäjien ja tietysti naisen mielipidettä ja tietysti erityisesti kahden viimemainittujen vastuuta omista tekemisistään.

    • Anonyymi

      Nytkö se alkio osaakin tehdä päätöksiä ja jopa jo ennen olemassa oloaan (hedelmöittymistä)? :D Jos alkio olisikin "pakotettu" olemaan, voi se hyvinkin vielä "halutessaan" mennä kesken, vaan useimmatpa ei vaan mene. Mutta tappaessa ei sitten toki tarvikaan kysellä uhrin mielipidettä? XD Yritä nyt pysyä edes jonkinlaisessa logiikassa näitä toinen toistaan hullumpia murhan oikeutteluja keksiessä..!

      Ja kumma juttu tosiaan, kuinka adoptiojonoissa aina vain riittää vuosikausiksi niitä jotka ei mitään muuta haluakaan niin paljon kuin näitä "rangaistuksia" itselleen..

      "Tappaaa vanhempansa ja murhaa ihmisiä ja voi hänestä tulla joku diktaattori. "

      Ja niin kauan kun mitään tuollaista ei ole tehnyt, on viaton. Vai mikä ennustajaeukko siellä taas h.örhöilee pallonsa kanssa? Mutta koska kenestä tahansa voi periaatteessa tulla jotakin tuollaista, voidaan siis kaikki tappaa, sinutkin... eikö? ;) Mietippä sitä. Vai oliko se niin että lapsesi oletkin jo murhannut..?

    • Anonyymi

      Mutta ne ehdottomasti haluaa ja pyytää tulla m.urhatuksi..?? XDXDXD

      • Anonyymi

        Mistä sinä tiedät mitä kukin alkio haluaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä sinä tiedät mitä kukin alkio haluaa?

        Ai, nytkö siis vain MINÄ kuvittelen sellaista tietäväni?! XD Olet sä kyllä velmu tapaus... ;)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä sinä tiedät mitä kukin alkio haluaa?

        Huomasitko kysymysmerkit?
        Aloittaja tuntuu tietävän, joten jospa tivaat häneltä seuraavaksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ai, nytkö siis vain MINÄ kuvittelen sellaista tietäväni?! XD Olet sä kyllä velmu tapaus... ;)

        Kyllä. Sinä kuvittelet puhuvasi alkion puolesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä. Sinä kuvittelet puhuvasi alkion puolesta.

        Jo nyt menee s.ekopäiseksi.. kukahan puolustuskyvyttömien lasten puolesta sitten puhuisi kaltaisiasi vastaan jollei juuri ne jotka siihen kykenee??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      125
      6649
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      54
      5712
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      82
      4449
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      90
      4335
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      136
      4151
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      84
      1476
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      361
      1329
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1284
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1277
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      38
      1024
    Aihe