Hallituksen punavihreät väittävät että he suojelevat luontoa, mutte eivät ilmeisesti käsitä sitä miten velkaantuminen tuhoaa suomen luonnon. Suomi joutuu kiihdyttämään kaivostoimintaa huomattavasti että velat saadaan joskus maksettua.
Vihervasemmisto ei ymmärrä että velkaantuminen tuohoaa suomen luonnon
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vihervasemmiston ideologiaan ei tosiasiat sovi. Nehän pilaisivat kaikki ihanat monikulttuuri-sateenkaari-unelmahöttökuvitelmat.
Ja mitäpä vassarit muutenkaan raha-asioista huolehtisivat. Nehän elävät kaikki sossun rahoilla, antaa muiden maksaa ja huolehtia.
Joo, kyllä on koko Suomi äkkiä yhtä avolouhosta. Liikkumaankin pääsee vain kumiveneillä veden täyttämissä montuissa. ja asumme paalumajoissa. Tätäkö me haluamme lapsillemme veronmaksajien rahoilla? Kansa ei voi hyväksyä tällaista maanpetosta!
Näin just. Tätä ne ilmeisesti haluaa.
Matut ja Vihervasurit laitetaan louhimaan mineraaleja käsin ruokapalkalla
Kaikki mitä he tekevät on pelkkää hyveposeerausta suoran edun saamiseksi
Ei välitä paskaakaan
Me haluamme suojelle suomen luontoa oikeasti
Ei vaan suomi joutuu hakkaamaan kaikki metsänsä veloista selvitäkseen.
Lässyttävät vain ilmastosta samalla kun eläinten elintilaa raivataan tuulivoimapuistojen ja litihiumkaivosten tieltä
Itse ovat pahimipa luonnon tuhoajia