eli vm.2000 astrassa ei pelaa enään noi automaatti-valot..eli joutuu kääntämään aina liikkelle lähtiessä valo-katkaisijasta ns."yö-asentoon"..
-ja tuntuu olevan kyseisen merkin ns.tyyppivika ja asiaa olen foorumeillakin nähnyt puitavan,ja tarjottu helppoa kolvaus korjausta(tyyppi vika->huono juotos pettää..)mutta ongelmana on,Että Missä Hemmetissä SE Valorele Sijaitsee!??(purin tänään kulj.puolen-jalkatilan verhoilut-käänsin sulekerasian,tunnustelin kädellä(pitäs olla jossain kiskossa kiinni,mitat ~3x4x6cm)kun vaan ei löydy!,on nyt kädet naarmuilla ja housut paskassa JA niskat jumissa ja ennen kaikkea;Voittaja-OLO!!
Ajovalo rele
6
1248
Vastaukset
- kerran vaihtanut
Tässä pikkuvinkkejä.
http://dedik-144.nebula.fi/phpBB2/viewtopic.php?t=14122&postdays=0&postorder=asc&highlight=valorele&start=15&sid=e019e4350420817fbd04e0eec53b6292
Tosin Vectraan, mut sieltä samalta seudulta se löytyy Astrassakin. Rattiputken lähellä sulakerasian takana. Se on siellä helvetin kaukana (saa kurkottaa ihan kunnolla). - Pete
Kyllä se sieltä pitäisi löytyä. Kannattaa seurata piuhoja, sinne pitäisi joitain johtoja mennä. Rele lienee hullussa paikassa siksi, että saksalainen ei ole sitä autoon suunnitellut. Ko. ominaisuus asennetaan jälkikäteen kaikkiin ajovalopakosta "kärsiviin" maihin.
- käydä.
Minulle vaihtoivat releen veloituksetta korjattuun releeseen ,ikuisella takuulla.Tämä tietenkin pääkaupunkiseudun ulkopuolella. Vaihto kesti n.5 min - rele on kestänyt nyt 4 vuotta.
- Toimii!
jes!löysin mutikan koelaudan takaa!eli mitään muuta ei tarvitse irroittaa,kun polkimien-päällä oleva suoja-levy..ja sitten tunkee käden todella syvälle-kohti ajovalonkatkaisijaa-ja sieltä löytyy murikka,joka irtoaa nostamalla ylös-päin!ja johdot tosiaan riittävät jalkatilaan asti,niin liittimen voi irroittaa vasta sitten..
-itse korjaus oli todella helppo,releestä musta suojus pois ja siintä heti näkikin mikä juotos "väsynyt"-irti,vähän lämpöä ja lisä-tinaa ja Vot Homma-Pelaa!
koko toimen pide kesti about 10min,joten kannatti!(uusi rele ooppelilla 48.90eur työt)- opelonpoppi
Hienoa ja homma hanskassa!
- perseestä
Vittu siellä mitää ole!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3984480Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1211742- 1381518
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko731273Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151086Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔721067Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise131019Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään64966- 38960
- 65931