Näin keskeytät Persun kanssa keskustelun helposti

A. Älä laita mitään viestiä vaan aloita kokonaan uusi keskustelu, jossa haukut.
B. Toisinkun periaatteellisen argumentin annat. Niin annamme perusteettoomia.
C. Toisinkun tosissaan oleva vastaus. Niin vastaa ihan läpällä. Kuset helposti todennäköisesti. Mutta mitäs siinä?
D. Anna päättömiä keskustelu aiheita ilman lähteitä.

Toimii aina.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Joo, totuudella ei ole mitään väliä, kunhan voittaa rittelyn kikkailulla, eikö niin?

Äänestä
  • Sehän on vasemmiston motto.

    Äänestä

Noniin tulihan aika hiljasta.

Äänestä
  • Aloittaja kertoi noiden teesien hiljentävän persut ja se onnistui heti kerrasta?

    Äänestä

Aloitus persutyyliin:
Helsingin kaupungin vaalilautakunta on päättänyt hylätä kaikki perussuomalaisille annetut äänet vilpillisen vaalimainonnan vuoksi.

Äänestä
  • Kyse oli keskustelusta. Ei aloituksesta. Mutta en kyllä näe tossa aloituksessa mitään pahaa? Demari voi aloittaa aivan samalla tavalla.

    Äänestä

Demarihan ei keskustele, hänhän vain huutaa rasistisesti ja luokkavihaisesti persua.

Kysehän on luuseridemarin hätähuudosta!!!

Äänestä
  • Jep

    Äänestä

  • Luokkayhteiskunnan aikaan jämähtäneen persun kanssa on minkä tahansa muun puolueen kannattajan mahdotonta keskustella. Rasistinen persu kun ei anna suunvuoroa muille.

    Äänestä

Persu on trolli, jota ei pidä ruokkia. Persujen kommentit ovat kopioiden kopioita, alkujaankin ne ovat olleet äärettömän tylsiä.
Persu ei osaa kirjoittaa, paitsi se yksi, joka valehtelee koko ajan.

Äänestä
  • Ashera on ihan söpö persu. En edes viisti lytätä kuten normipersua, koska Asheralla on selvästi myös huumorintajua.

    Jussiakaan en kehtaa mollata, sillä hänellä on aivan varmasti tarpeeksi työtä tuon persulaumansa paimentamisessa. Niin paljon, että soisin hänelle vaikka samanlaisen ateriaedun kuin tasavallan pääministerille oli ajateltu.

    Äänestä

Vastaukset saa kopioimalla Homma forumilta.

Äänestä
  • Siellä on ollut tosiaan osio, jossa tarjotiin "sivistyneitä" valmiskommentteja usein toistuviin aiheisiin. Tosin kommentit olivat valheellisia ja provosoivia.
    Kaikki persut kun eivät osaa ajatella ja kirjoittaa ihan itse.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siellä on ollut tosiaan osio, jossa tarjotiin "sivistyneitä" valmiskommentteja usein toistuviin aiheisiin. Tosin kommentit olivat valheellisia ja provosoivia.
    Kaikki persut kun eivät osaa ajatella ja kirjoittaa ihan itse.

    Minä kyllä osaan. Taas on rasisti claimaamassa kaikki.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

A. Älä laita mitään viestiä vaan aloita kokonaan uusi keskustelu, jossa haukut.
B. Toisinkun periaatteellisen argumentin annat. Niin annamme perusteettoomia.
C. Toisinkun tosissaan oleva vastaus. Niin vastaa ihan läpällä. Kuset helposti todennäköisesti. Mutta mitäs siinä?
D. Anna päättömiä keskustelu aiheita ilman lähteitä.

Toimii aina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu