Huono juttu kun tuollainen porukka saa valtaa. Edessä on nyt riitelyä ja kehityksen jarrutusta, ei nuo kykene yhteistyöhön muiden kanssa. Ja tuskin kykenee toimimaan yhdessä oman porukkansa sisälläkään, veikkaan että tuo ryhmä tulee vielä hajoamaan kauden aikana.
Kouvola persuuntui
Anonyymi
15867
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ilman muuta huono homma. Persujen kannatus on pääasiassa entisen Kouvolan vastustusta. Saa nähdä miten innokas esimerkiksi Patjas on pelaamaan Kuusankosken puolesta vanhaa Kouvolaa vastaan? Oliko persuissa muita valtuutettuja vanhasta Kouvolasta?
Saikohan Kuusaalta yhtään ääntä?
Ihan hyvä. Joutuupa ainakin Larikka vähän tiukemmille...
Vaikea ymmärtää mitä hyvää on riitelystä ja kaupungin hankkeiden vastustuksesta?
Jos hankkeet on typeriä?
Asko Vatanen, kokoomuksesta on kertonut ja perustellut, että kaupungilla ei ole varaa huvitushankkeisiin.
Parempia nuo ovat hoitamaan yhteisiä asioita kuin kuusaan ikäloput riitelevät demariäijät. Onneksi demuille tuli täydellinen kuuden naisen komento. Toivottavasti nämä valituiksi tulleet nuoret naiset pitävät sellaisen komennon noille kuusaan riitapukari ukoille, jotka pääsi vielä nippanappa kaukalolle.
Aloituksesta päätellen demokratia ei ole hyvä asia .
Olen samaa mieltä .
Maamme tarvitsisi yhden päättäjän , jonkun rehdin diktaattorin.
Valtuustot ja eduskunta sekä hallitus ovat ihan turhia kulueriä .
Kunhan eestaas veivaavat selviä asioita .
Kunnon valtias ja muutama toimeenpaneva virkahenkilö , niin parempi tulisi .
Persut tietysti perseestä. Demarit ei aja kun kansalaisten etuja. Kumpikaan ei jatkoon.
Kuntaliitoksen jälkeen nähty mitä uusi Kouvola tarvitsee. Vanhan Kouvolan Kokoomus on ainoa oikea joka osaa hoitaa asiat. Kaikki kaikessa manskin katuvivet lämmityksineen ja uusi uimala ratakiskojen viereen syystä jota ei ukaan ymmärrä.
Kouvolan vesi. Kaikki hoidettu viimeisen päälle ja hallituksen kokoukset osattu pitää kuten Kokoomuksen imagoon kuuluu Venetsiassa firman piikkiin. Ja kaikki muukin kuten Kokoomuksen toiminta ohjaa. Hyvä että raha liikku ja maksajia löytyy.
Kouvolan Ydinkeskusta Ry. Tuomiot luettu, mutta kuitenkin kyse normaalista Kokoomuksen toiminnasta.
Kymsote Kokoomuksen helmi. Kaikki jotka Kouvolassa apua haluaa terveyden osalta tai vanhustepalvelun osalta saa kun maksaa siitä. Se mitä ennen sai verojen maksullaan, oli ennen Kokoomuksen mielestä. Kokoomuksen mielestä edelleen maksetaan verot kuten ennenkin mutta sillä ei enää saa kun luvan hengittää.
Nyt lähtee nekrut Kouvolasta!!!! Kiitos persut💪💪
Noista valituista vässyköistä ei kukaan häädä yhtään ketään. Ja sinä uskoit heidän vaalipuheitaan?
Nyt se nähdää ”ota Suomi takaisin” että mitä tapahtuu,tuskin mitään
Nekrut uuniin nyt. Persut hoitaa👍👍👍
Kaikki kiinni mikä ei ole välttämätöntä!!!!
Kuntosali ykköselle avustuksia.