Viikarin maksettava matkakulut takaisin!!

Viikari käyttänyt 5 vuodessa lähes
200 000eur

MATKAKULUIHIN!

YKSI IHMINEN!


VTV aivan loinen yhteiskuntaan. Ei pelkästään viikari vaan kuka hänelle hyväksyy maksut ja keksiin matkoja. Miten helvetissä tuollaisia summia edes saa menemään. Pitää olla jumalattomasti jo matkustamksesta.

Minkä helevetin takia!!!
17<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kallein yksittäinen lentokustannus eli lentolippu vain , 8 220,90 euroa, useimmat 5000 - 7000 eur lentolippuja bisnes luokassa.

Täysin tarpeetonta matkustaa ylihinnoitellussa bisnes luokassa eikä varsinkaan kenenkään valtiolla pidä siinä matkustaa koska rahan maksaa muut. Sitten on tarpeettomia kokouksia ja muita varmaan suurin osa. Ne kuuluisi yksityiselämään ja täysin omilla rahoilla maksettavaksi.

Jos olet yksityinen niin jokaisen oma juttu, mihin törsäät omaa rahaa.

1Äänestä

Viikarointi on mennyt pahasti yli, koska tuon putiikin pitäisi pitää valtion kulut hallinnassa, eikä matkustella ja meikkailla veronmaksajien piikkiin.

Odottaisin vankeustuomiota, mutta tietenkin virkanilkkiä kohdellaan virkanilkkien toimesta kuten virkanilkkejä aina kohdellaan.

Äänestä
  • Oho. Ensimmäinen kerta viiteen vuoteen kun olen samaa mieltä He-man kanssa.

    Äänestä

Rahasäkin päällä istuvat kuluttavat kuin siatpellossa.

Äänestä

Viikarilta on perittävä 300 turhan matkan kulut sekä päivärahat takaisin.

Muistakaa mikä oli "työpaikka"

Valtiotalouden tarkastusvirasto.

Äänestä
  • Milloin pääsemme eroon koronasta vasemmistohallituksesta ja Yliviikarista?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Milloin pääsemme eroon koronasta vasemmistohallituksesta ja Yliviikarista?

    Onneksi ketkua ei valittu.

    Äänestä

Ensin on mopattu kuontaloa 5000€ et kehtaa ilmestyy lentokentälle, akka on ihan ku toi Emmanuel zarcosia?😆😃😄

Äänestä

Perustelemattomat matkakulut ovat veronalasita tuloa. Valtion Yli- Viilarn on maksettava tulostaan myösverot sekä jälkiverot. Niihän on myös muiden kansalaisten tehtävä, jos työnantaja maksaa yksityisiä matkoja. Tässä tapauksessa on kaiken lisäksi tahallinen väärinkäytös eli petos ja asia pitäsi viedä oikeuteen tuomittavaksi. Yli-Viilari on varastanut työnantajaltaan.

Äänestä
  • Se on juhlinnan paikka kun pääsemme eroon koronasta, vasemmistohallituksesta ja yliviikarista.

    Äänestä

  • Näitähän putkahtelee vähä väliä. Hetki sitte oli nuo pääminiosteri aamupalat ja aiemmin on ollut tuon tuosta kaikenmoista mm. Nuorisosäätiöön liittyviä juttuja.

    näyttää siltä että on tarvetta perustaa Poliisiin valtion sisäinen tutkinta osasto joka tutkii poliittista kähmintää ja valvoo toimien laillisuus astetta.

    Äänestä

ehdottamast korkojen kansa,eikä mihinkään tehtäviin enää,missä on rahaa.käpyjä keräämään sopiva.kaikki oikeus kulut lisäksi sotkuistaa,.

Äänestä

Aivan turha virka joutaa lopettaa YLIVIIKAREIDEN VIRAT

Äänestä

Viikari laittoi omat tekemiset syyttömien alaistensa syyksi. Onko Viikari valehteleva narsisti?

Äänestä
  • Viikari lukemaan satuja lapsille kirjastoon. Siellä voi syyttää lapsia jos homma ei toimi.
    Kukaan tuskin haluaa narsistia palkata mihinkään hommaan.

    Äänestä

Suhmurit linnaan!

Äänestä

sakot,kaikki oikeus kulut,tahallaan,tyhmyyttään taikisin perintä.ei rahan kanssa tekemisiin mihinkään työhön enää.tuomio koltosesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Viikari käyttänyt 5 vuodessa lähes
200 000eur

MATKAKULUIHIN!

YKSI IHMINEN!


VTV aivan loinen yhteiskuntaan. Ei pelkästään viikari vaan kuka hänelle hyväksyy maksut ja keksiin matkoja. Miten helvetissä tuollaisia summia edes saa menemään. Pitää olla jumalattomasti jo matkustamksesta.

Minkä helevetin takia!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu