Kouvola/Iitti: Kupparinoja Urajärvi

Nyt kun Päijänteen vesistö on avautunut hienon Kimolan kanavan ansiosta ja Päijänteellä on yli 400km veneiltävää niin tietääkö paikalliset, pääseekö 1,5m väylää urajarvelle Kupparinojaa pitkin? Syväys 1m veneessä
Kiitos
51904
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja siinä alitetaan hie, jos on infoa max korkeudesta niin hienoa \,,/

Äänestä
  • 1.6m

    Äänestä

Kyllä ne isoillakin veneillä siitä menee

Äänestä

Minusta tien alitus voi olla vaikeampi kuin syväys. Ei varmaa tietoa.
https://ibb.co/0D97KZb

Äänestä

Alla satelliittikuva, näyttäis suht korkealle sillalle
https://ibb.co/M2JfTTn Käyt kokeilemassa, sillähän siitä selviää, vittumoinen vaan isolla veneellä peruutella takaisin jos ottaa pohjaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt kun Päijänteen vesistö on avautunut hienon Kimolan kanavan ansiosta ja Päijänteellä on yli 400km veneiltävää niin tietääkö paikalliset, pääseekö 1,5m väylää urajarvelle Kupparinojaa pitkin? Syväys 1m veneessä
Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu