Miehellä ei ole aamustondista vaikka ikää alle 40 onko se normaalia
Vastaukset 12
- Anonyymi
Mahdotonhan tuollaiseen on kommentoida kun asiaan vaikuttaa niin monet terveyteen liittyvät tekijät.
Mutta vaikkapa häiriintynyt uni, kuten uniapnea voi viedä / katkaista univaiheen, joka tuottaa miesterveyttä huoltavaa stondista.
Toisinaan stondishäiriöt ovat ensimmäinen varoitus alkaneista sydän- ja verisuoniongelmista. Ei aamu stondis mikää automaatti ole.
- Anonyymi
Mulla ainakin nyt mieletön seisokki. Runkkaan hiljalleen..
- Anonyymi
Tarkista hyvä nainen et mieheltä löytyy pippeli.
- Anonyymi
Mitenkäs painetilanne
- Anonyymi
Minulla ei koskaan ole teininäkään ollut aamu erektioita ja muutenkin aika huonosti,30v jälkeen loppuivat vähätkin ja nyt 6 kymppisenä ei tietenkään mitään.Voitte arvata mihin avioliitot ja seurustelut on kaatuneet nopeasti.
- Anonyymi
Ennen kuuttakymppiä lopahti , ja samoihin aikoihin seisonta. Avuksi viagra ja cialis.
Ilman ei tulisi mitään. Tosin kiristysrengas on hyvä apu kullin juuressa.
- Anonyymi
Liikunta esm hiihto... kesällä lantionpohjalihasten harjoitus miksei ympäri vuoden pelvic floor man yotube.... hyväily naisen kanssa ilman yhdyntää runkkailu kun ei naista tai muuten taukoa elimen hyväily seisottaminen ilman siemensyöksyä tässäpä näitä Sit tärkein elämäntavat terveelliset ja stressi pois .
- Anonyymi
Tuo voisi korjautua, jos vieressä on seksikäs lyyli.
- Anonyymi
Kaikki miesten hauskuudet Suomessa löytyvät miesten luettelosta 👉 http://4130555.com/G/4Ejd 👈
- Anonyymi
Riippuu myös vaikka esimerkiksi paneskelutiheydestä. Jos illalla on aina tarjolla kunnon jyystöä, ei aamulla aina automaattisesti pamahda kulli pystyyn..
Itsellä ei tuota ongelmaa ole..ikää pian 50 ja kanki tanassa ihan joka aamu. Ja toki jos illalla on saanut, siltikin voi olla kanki tanassa. Ja en tosiaan joogaa, enkä syö ihmeruokavaliota ja harrasta lantionpohjalihaksia. Persevako paljaana humiohaalarit päällä ähellän päivät. Ei paljon kiinnosta enää kyrvän seisokin parantamiseksi lähteä hihhuloimaan..
Ukkos on varmana siis rikki. Vaihda tuoreempaan. Tai kokeile imutella sitä aamukullia, jos kanki nousee, se pelaa vielä jollain tapaa, niin vaihtoa voi siirtää- Anonyymi
"Riippuu myös vaikka esimerkiksi paneskelutiheydestä. Jos illalla on aina tarjolla kunnon jyystöä, ei aamulla aina automaattisesti pamahda kulli pystyyn.."
En mitään tekemistä.
Kyse on ns. fysiologisista luonnonlaeista, eli unen eri vaiheissa tapahtuvista useammista öisista automaattisista erektioista, jotka pitävät paisuvaiskudoksia kunnossa.
Aivan vastaavaa mekaniikan ylläpitoa tapahtuu myös naisilla, jossa mm. klitoris "erektoituu" unen eri vaiheissa.
Öisten ja aamuisten stondiksien harveneminan tai jopa kokonaan katoaminen on merkki muutoksista unen laadussa ja / tai terveydessä.
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241456
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1361072Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella461019Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes89945Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.98745- 67733
- 34702
- 25700
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist23610- 8591