Jos kaivattusi ei pidä yhteyttä eikä halua tavata, niin silloin ei sinua halua!
Hyvä muistuttaa välillä että
Anonyymi
55715
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Ei pidä paikkaansa. En pidä yhteyttä mitenkään vaikka haluan tavata. Aina ei vaan pysty. Ensin pitää tutustua lähemmin.
Hyvä vitsi 😏🤣
Miten pystyy tutustumaan paremmin, jos ei pidä yhteyttä?
Eiköhän tuo ole provo. Nolo olet!
Näkeehän sitä ihmisiä ihan sattumaltakin pitämättä yhteyttä. Olette te oikeasti yksinkertaisia. On oikeasti vähän rankkaa kun eksyy tällaiseen paikkaan ja on empatiakykyinen ja ymmärtää elämää vähän enemmän.
Hyvä aloitus!
Juuri näin. Jos et näe tai kuule hänestä yhtään mitään, on aika unohtaa. Aivan turhaa haikailla ja huokailla. Niin se totuus vaan on.
Ei pidä paikkaansa. Mies et lue näitä etkä usko näihin. Rakastan sua silloinkin kun et kuule musta pihahdustakaan. En vaan uskalla. Sivusta.
Niin, oikeassa olet! Hän on unohtanut jonkin asian. Ratkaisuna kaikkeen! Asiat ovat täysin päinvastoin kuin alunperin vaikutti
Kyllä täytyy olla yksinkertainen jos ei tuota asiaa ymmärrä…🤦♂️
Aloituksen ihminen unohtaa sen psykologisen aspektin, mitä ajatusten ja tunteiden kirjoittaminen, ja niille vastakaiun saaminen saa aikaan.. Eli, tunne siitä, että ei ole yksin ajatustensa kanssa, ja ymmärtää kuinka monet ihmiset potevat samoja ikävän tunteita. Sillä ei sinänsä ole edes merkitystä kokeeko se ikävän kohde samoin, vaan sillä, että saa johonkin jakaa tuntojaan ilman tuomitsemista, no täällä mahdotonta, mutta negatiivisia juttuja ei kannata millään tavalla ottaa itseensä.. Kiitos T:T
Hyvä kommentti. Mutta täällä on paljon ihmisiä, joiden ainoa psykologinen ajatus muista on, että tykkääköhän mies perseestäni. Tällaiset aloitukset on yksinkertaisten ihmisten yleistyksiä. Eivät he ole edes kykeneviä rakastumaan oikeasti. Saati ajattelemaan.
Onko paljon ihmisiä? Oikein naisia. Voit olla aika varma että yksikään nainen ei kirjoita täällä tohon tyyliin.
Tarkoitin että tuo aloitus on se tyhmän tekele.
Voi pyhä yksinkertaisuus. Elämä ei ole oikeasti ole musta valkoista. Eikä se ole täällä näissä teksteissä. Haluaminen ja kaipaus eivät ole samoja asioita.
Kyllä se on just noin yksinkertaista.
Kuinka niin kaivataan ihmisiä jotka ovat jo kuolleita. Kaivataan tunnetta rakkautta ja hellyyttäkin ilman kohdettakin. Kaivataan menneisyyttä. Eikä kaikilla jotka jotain kaipaavat ole mitään kosketuspintaan heihin joita kaipaavat.
Sillä en usko että kukaan jotka täällä kaipaavat haluaa oikeasti sen ihmisen elämäänsä jos haluasi ei tänne kirjoittaisi. Silloin kun päättää tänne kirjoittaa on jo tehnyt valinnan että ei tule ottamaan yhteyttä. Näin se on.
Ihme mustavalkonen ajattelu sulla, suorastaan lukkiutunut.
Jos ihminen valitsee kirjottaa tänne. Eikä suoraan kohteelle on olemassa jo tieto ja käsitys että joku tilanteessa mättää. Jos uskoisi mahdollisuuksiin niin tekisi jotain. Mutta en ketään kaipaile nämä ovat vain ajatuksia mitä tänne kaipaukset herättää. Tämäkin tunnepalsta eikä edes ikävä. Aivan sama mitä tänne kirjoittaa kun eivät tee tilanteesta yhtään erilaista mikään ei muutu. Ihmiset kaipaavat ja kirjoittavat vailla päämäärää. Tämä on vain oma mielipide.
Sinä olet väärässä. Kaikki ei kirjoita tindertreffeilleen eikä ole sun ikäisiä edes. Täällä on ihan erilaisia ihmisiä kuin sinä ja ihan eri syistä kuin sinä. Täällä kirjoitetaan puolitutuille ihastuksille, jotka voivat olla täysin tietämättömiä kirjoittajan ihastuksesta. Ei ole vielä mitään syytä ajatella kuten ap, jos mitään suhdetta ei ole koskaan ollutkaan.
Ensinnäkin en ole Ap. Mistä ihmeestä sinä minun iän muka tiedät. Ja itse en voisi kaivata edes ketään jos ei ole mitään koskaan ollutkaan. Se on ihastusta. Tinder treffeistä en tiedä yhtään mitään. Minulla oikeus kirjoittaa mielipiteeni tänne niinkuin muillakin. Niitä ei pakko lukea eikä kommentoida jos ne eivät miellytä. Eikä sinulle kuulu muiden syyt tänne kirjoittaa. Jos ihastus ei edes tiedä että häntä kaivataan niin silloin täytyy toimia oikeasti eikä täällä. Niin se vain on.
Ja lisäksi vielä se tuskin ap tarkoittaa mitään ihastusta joka ei tiedä ihastuksesta. Kuinka voi pitää yhteyttä jos ei edes tiedä toisen sitä haluavan. On täytynyt olla joskus yhteys joka on katkennut. Ainakin itse näen asian näin.
Ei pidä paikkaansa. Aina elämä ei vaan mene käsikirjoituksena juuri kuten toivoo. Aina ei voi saada kaikkea.
Näin on... se siitä sitten.
En ole sellaista luullutkaan!
Ei tuollasta tarvi erikseen sanoa, eiköhän kaikki ymmärrä tuon jo muutenkin. Tuskin kukaan itseään menee väkisten kellekään tyrkyttämään, jos toinen ei ole kiinnostunut minkään vertaa.
Saa kolkuttaa
https://www.tv7.fi/arkki/pyha-henki-tanaan/vaivanajan-lahestymismerkit_p77008/
Joutaa jo
Krääk!!!! KARVOJA 🙆♂️
Mistä sinä tuntemattomien ihmisten kaipauksen kohteet ja niiden ajatukset tiedät? Täällä on muitakin kuin perse pitkällä vedättäviä tinderämmiä. Joten pidä suusi kiinni kun et mitään mistään tiedä.
Näin kun suomihan on pitkien välinpitämättömyyksien maa.
Ei se kyllä aina noin ole!
On se ollut jo selvää yli vuoden ettei minua halua, voin silti olla tekemisissä hänen kanssaan.
Haluaapas juuri sinut. Paras uskoa vaan. Yli vuosi on, mutta nainen ei unohdu. Hän on pysyvästi mielessä. Koko loppuelämän. Usko ei lopu. m>n
Kyllä, se ilmenee kohtaamisten välttelynä ja siihen ettei ota koskaan itse yhteyttä koska on niin hulluna minuun.
Niin oletko slnä ottanut häneen yhteyttä?
Aww ❤️
Olen joskus lähestynyt viestillä.
Suurimmassa osassa tilanteita just näin, mutta ei aina. Itse olen ihan hulluna tähän naiseen, mutta en pidä yhteyttä häneen, näen kuitenkin aina välillä töissä. En myöskään ole koskaan ehdottanut näkemistä töiden ulkopuolella. Työpaikalla ollaan nähty vain. Mutta toki jos hän ehdottaisi näkemistä, suostuisin heti. Aion kyllä ehkä itsekin vihdoin ehdottaa..
Olette olleet yhteydessä? Jospa rohkaistut.
Se nyt on ollut alusta asti tiedossa!
Niin, no joskus ottaa aikansa selvittää, mitä edes itse haluaa, saati onko se toinen yhtään kiinnostunut, hidastelu on ihan paikallaan.
Hidastelu ei kyllä auta asiaa.
Niinhän se varmaan on. Minkäs teet, kun tykkäämistä ei saa sammumaan käskemällä. Ei ole stop nappulaa. Se loppuu kun loppuu.
Vaikka toinen inhoaisi minua, en ole robotti.
Hän rakastaa minua ja minä häntä. Revi siitä!
Ja sinä tiedät tämän... telepaattisestiko? 🙄
En pidä yhteyttä, mutta kaipaan silti. Aloituksen sössötys on aivan joutavia sanoja.
Eikö olekin jonkinlaista harhaa kuvitella... Ja se taas viestii siitäkin että luulee olevansa jotenkin haluttu ja erityinen. Ei kukaan halua kehuskella kuinka ei tahdo jotakuta.
Niinpä, kaivata voi ilman mitään sen kummempaa. Se onkin silloin vain kaipausta. On vallan eri asia, jos siihen kaipaukseen liittyy halu saada toinen omaksi. Silloin kaipaus ilman tekoja on joutavaa.
Kun ei ole kaivattua ollut vuosiin niin ei tapaamisia ole odotettukaan.
Kyllähän tämän jokainen tajuaa
Oi kyllä haluaisin siihen mieheen olla yhteydessä. Ja olisi ihan hyvä syykin ihastuksen lisäksi. Toisaalta jos en olisi ihastunut, niin olisin tuon hyvän syyn vuoksi varmaan ollutkin jo yhteydessä. Kun olen varattu niin se estää. Pelkään että en osaa hillitä ihastustani. Nykyisen mieheni kanssa en oikein näe enää tulevaisuutta, olen vuosia kipuillut avioliitossa. Pari vuotta sitten meillä oli jo kriisi ja lähes tuli ero. Päätimme jatkaa, mutta asiat eivät palanneet ennalleen. Tai tavallaan palasivat, mutta tuon kriisin myötä ymmärsin että elämä voisi olla erilaistakin... Luulen että tämä toinen mies voisi olla myös minusta kiinnostunut, mutta odottaa aloitetta minulta koska olen varattu. Tai samasta syystä ei halua sekaantua asioihini ennen kuin olen vapaa. No ystäväpohjalta voisimme tutustua paremminkin ja varmaan tutustummekin, mutta onhan se raastavaa kun tekisi mieli vaan tarttua kiinni ja suudella.
No mulla tuo ihan sama syy, pelkään että en osaa hillitä ihastustani. Ja pelästytän hänet pakoon.
Vaikka kuinka päin yrittää olla cool, en ole ihastunut, en ole ihastunut. Jäitä hattuun, niin helvetti kun olen vaan ihastunut ja pää soikeena sydän solmussa olenkin.
Eihän se kanssakäyminen silloin suju sen toisen osapuolen joka ei ole ihastunut ja vaivaantuu kanssa silloin kovin välttämättä mallikkaasti.
Toinen juttelee asiaa toisen ollessa kuin puusta pudonnut silmät sydäminä, oo siinä nyt sitten rennosti kaveria. :D
Mä kyllä luulen, että mun ihastukseni pitää mua kohta ellei jo pidä sen verran idioottina, kun en kykene rauhoittumaan asiassa.
Että ei varmaan tarvi kohta enää lähestyä mitenkään. :(
Ei kyllä aina pidä paikkansa. On niin yksilöllistä tämäkin. Joku voi kaivata, vaikka ei uskallakaan tehdä aloitetta. Toivoo kuitenkin, että kohtaisivat joskus.