Mitä te kuvittelette itsestänne ?

Anonyymi

Miksi Audi kuski ei halua noudattaa liikennesääntöjä ?

26

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Outo kysymys? Ei automerkki vaikuta persoinaan. Vaikka olen entinen audikuski, en muista rikkoneeni liikennesääntöjä sen enempää kuin nykyisinkään. Sen verran on audista kokemusta että nopeus lipuaa helposti yli sallitun ja siihen on syynsä, eikä se ole välinoitämättömyys vaan ehkä enemmäkin huolimattomuus, kun nopeus ei tunnu kovalta.
      Mittariin pitäisi katsella enemmän, mutta kun ei oikein voi,sillä mittari muistuttaa flipperiä, lukuisine varoitus valoineen.. Vaikkkakin nopusmittarin tarkkuus on ainutlaatuisen tarkka, ainakin minun omistamissani audeissa oli heitto vain 2-3km/h
      Mielestäni kaikki bredium autot ovat ajomukavuudeltaan sellaisia että nopeus karkaa helposti yli sallitun, eikä siinä voi luokitella kuskin persoonaa.

      • Anonyymi

        Juuri Audilla ajelee juuri ne pahvipäät jotks eivät ymmärrä mitään liikennesäannöistä.


    • Anonyymi

      Kun huomiota ei saa muuten, niin sitten pitää käyttäytyä huonosti liikenteessä. Pitäähän sen kalliimman auton hankinta jotenkin perustella muille ja itselleen.

    • Anonyymi

      On kiire, ettei öljy ehdi loppua.

    • Anonyymi

      "Mittariin pitäisi katsella enemmän, mutta kun ei oikein voi,sillä mittari muistuttaa flipperiä, lukuisine varoitus valoineen"

      Eikö siinä koslassasi ollut vakionopeuden säädintä? Ai niin, sehän oli saksalainen karvalakkimalli. Eihän niissä ole mitään lisävarusteita vakiona. Sorry....

    • Anonyymi

      Mitähän aloittaja oikein tarkoittaa? Emme me mitään kuvittele, vaan olemme premiumkastia, mitä autoiluun tulee. Se, että sinä et pysy kelkassa mukana, on vain sinun omaa, ja kotterosi huonoutta. Opettele ajamaan, ja tule vasta sitten pätemään tänne.

      Audi King.
      -Teiden King-

      • Anonyymi

        Ei ole mikään puolustus AudI Kingillä että puolustaa huonoa ajokäyttäytymistä.
        Audi King yrittää aina löytää vian toisista.


    • Anonyymi

      Miksi kirjoitat typeriä aloituksia, oletko kateellinen?

      • Anonyymi

        En ole kateellinen.Ärsyttää vain Audi pösilöiden käytös liikenteessä. Ollaan olevinaan muita parempia.


    • Anonyymi

      Päästäkää ne vaan ohi

    • Anonyymi

      Audin hankkii ne astetta paremmat kuskit, keille auto on muutakin kuin liikkumisväline. Ja sitten on tuollaisia märisijöitä kuin sinä, ketkä ajaa vanhaa seat leonia väristen ja vapisten. Jos sulla olis nainen, se häpeis sua!

      • Anonyymi

        Astetta parempi kuski joka ajaa ylinopeutta ? Heh, mulla on premium auto eikä mitään Seatia.
        Silti ajan herrasmiesmäisesti.
        Hyvä vaan että tulee valvontakameroita Manseenkin lisää. Siinähän sitten maksatte Audikuskit sakkonne. Muistakaa että kolmannesta kerrrasta lähtee kortti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Astetta parempi kuski joka ajaa ylinopeutta ? Heh, mulla on premium auto eikä mitään Seatia.
        Silti ajan herrasmiesmäisesti.
        Hyvä vaan että tulee valvontakameroita Manseenkin lisää. Siinähän sitten maksatte Audikuskit sakkonne. Muistakaa että kolmannesta kerrrasta lähtee kortti.

        Höpsistä. Etkö edes sen vertaa ole perillä säännöistä, herra liikennesääntö, että nykyään saa vapaasti ajella ylinopeutta mitättömällä virhemaksulla ihan niin monta kertaa kuin huvittaa maksella.


    • Anonyymi

      Miksi Ford kuski ei halua noudattaa liikennesääntöjä?

    • Anonyymi

      Koska me vaan omistetaan parempi auto.

      • Anonyymi

        Se että rahoitusyhtiö omistaa autosi ja se in sinun köytössä ei tee sinusta omistajaa 👌😀


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se että rahoitusyhtiö omistaa autosi ja se in sinun köytössä ei tee sinusta omistajaa 👌😀

        Kuka niin väittää, että rahoitusyhtiö omistaa upeat Audimme?
        Omani olen ainakin ostanut käteisellä.
        Taitaa vaan olla persaukisten kateellista kitinää.

        Audi King.
        -Teiden King-


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuka niin väittää, että rahoitusyhtiö omistaa upeat Audimme?
        Omani olen ainakin ostanut käteisellä.
        Taitaa vaan olla persaukisten kateellista kitinää.

        Audi King.
        -Teiden King-

        Kukaan ei ole sun öljysyöpöstä kateellinen.Audi on sama auto kuin Skoda.


    • Anonyymi

      Vag rakkineet ovat kaikki yhtä paskoja. en ottaisi edes ilmaiseksi

      • Anonyymi

        Et tietenkään ottaisi. Ilmaiseksi saat vain romutuskunnossa olevan Toyotan. Siinä se elämänkaaresi autoilun saralla.

        Audi King.
        -Teiden King-


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et tietenkään ottaisi. Ilmaiseksi saat vain romutuskunnossa olevan Toyotan. Siinä se elämänkaaresi autoilun saralla.

        Audi King.
        -Teiden King-

        Toyota on sentään luotettava. audi on pelkkä epävarma kurapaska. Audithan haiseekin paskalle kun sisusta on tehty kuivatusta sian jaa lehmänpaskan sekotuksesta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et tietenkään ottaisi. Ilmaiseksi saat vain romutuskunnossa olevan Toyotan. Siinä se elämänkaaresi autoilun saralla.

        Audi King.
        -Teiden King-

        Hinausauto firmojen mielestä kyllä. Tuo hyvät tienestit hinausautofirmoille. Kaveri on hinausautokuski ja kertoi keikoista on 80% wag rakkineiden hinauksista korjaamolle. Teiden king ehdottomasti jos kysytään hinureilta. moni hinurifirma olisi konkassa ilman audeja (DKW): Hyvä työllistäjä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toyota on sentään luotettava. audi on pelkkä epävarma kurapaska. Audithan haiseekin paskalle kun sisusta on tehty kuivatusta sian jaa lehmänpaskan sekotuksesta

        Audit tosiaan haisee vahvasti paskalle. Haluaako tehdas viestittää laadun hajumaailman kautta. Paskan "auton" pitääkin haista paskalle


    • Anonyymi

      Audilla on historia, joka on täynnä ongelmia, jotka vaihtelevat sylintereistä ja suurista öljyvuodoista suuriin elektronisiin vikoihin. Verkkohaut paljastavat, että niiden rahoitusosastot, jälleenmyyjien palvelukeskukset ja tienvarsit näyttävät jättävän toivomisen varaa.
      Heidän tuotemerkkinsä sijoittaa heidät eliittiyrityksiin ja maalaa luotettavan ja arvostetun kuvan potentiaalisille kuluttajille, mutta näyttää siltä, ​​että todelliset omistajakokemukset eroavat suuresti
      Nopea online-haku paljastaa, että vastaus on painokkaasti EI! E-tron-foorumin mukaan nämä ajoneuvot kärsivät suurista akun latausongelmista . Akut eivät usein lataudu täyteen, eivätkä ne vedä suurinta virtaa L1- tai L2-laturista. Jälleenmyyjävalitukset ovat osoittautuneet hedelmättömiksi, koska useimmat ovat yksinkertaisesti vastanneet, että laturit toimivat suunnitellusti. Muista, että Tesla-akkujen kapasiteetti on alusta alkaen 50% suurempi
      Muut suuret ilmoitetut ongelmat ovat olleet lähinnä sähköisiä, ja usein esiintyy välkkyviä valoja ja täydellisiä sähkökatkoksia sekä viallisia takaluukun antureita, jotka voivat sulkea tavaratilan pään, jos et ole varovainen. Toistaiseksi Audi odottaa
      Tesla-Mallin X Todelliset Kustannukset
      Havaittu luotettavuus
      2020 Audi Q7kautta: PfaffAudi
      Kuten me kaikki tiedämme, suuri markkinointi voi auttaa jotakuta myymään jäätä eskimolle. Warrantywise on Yhdistyneen kuningaskunnan parhaiten arvostettu ajoneuvotakuiden toimittaja, ja yritys tekee laajaa tutkimusta ja äänestyksiä saadakseen arvokasta tietoa autoteollisuuden trendeistä ja asenteista. He kyselivät 750 brittiläistä autoilijaa saadakseen selville luotettavimmat tuotemerkit, ja Audi oli kymmenen parhaan joukossa. Ironista kyllä, luotettavuusluokan asteikonsa mukaan Audi sijoittui luotettavuudeltaan 28. sijalle 36 tuotemerkistä vuonna 2019. Luokitus on laskettu ilmoitettujen vikojen ja vikojen lukumäärän perusteella.

      Ison-Britannian luotettavuusindeksi mittaa korjausten tiheyden ja kustannukset, mukaan lukien osat ja työ, ja laskee sitten kunkin tuotemerkin kokonaispistemäärän. Audi arvioi 34 tuotemerkkiä 40: stä vuonna 2019 pisteillä 195 (Honda oli korkein pisteillä 41, alempi oli parempi). Kaikkien autojen keskiarvo oli 100, joten Audilla on selvästi vielä vakavia rakenteellisia ongelmia.
      2020-Audi-RS-7
      RepairPal kerää valtavia määriä tietoa mekaanikoilta valtakunnallisesti tarjotakseen ajantasaista neuvontaa korjauskustannuksista, mekaanisista kysymyksistä ja tuotemerkin luotettavuudesta. Vuodesta 2019 alkaen Audi sijoittui 28. sijalle 32 tuotemerkistä. Kaikkien Audi-mallien keskimääräiset vuosikorjauskustannukset ovat 987,00 dollaria vuodessa, yli 300,00 dollaria enemmän kuin keskimäärin; nämä luvut ovat kuitenkin vääristyneet lukemattomiin ongelmiin, jotka liittyvät vanhempiin Audisiin.
      Vuoden 2019 A3, A4 ja A6 edustavat tähän mennessä parhaiten luokiteltuja Audia, ja kumpikin sijoitus on 3,5 / 5. A3 sijoittui neljänneksi seitsemäntoista luksusauton joukosta, keskimääräinen vuosikorjaus oli 741,00 dollaria, vähemmän käyntejä autotallissa ja kaksi prosenttia pienempi todennäköisyys, että ongelma oli vakava. Toisaalta Q7, S4, S5, A7 ja S7 saavat kaikki pisteet 2/5.
      Kuluttajien arvioiden mukaan vuoden 2017 Q7: n yleisin ongelma oli se, että moottori taittuu ja tärisee kylmäkäynnistyksen aikana . Diagnostisissa skannereissa satunnaiset sylinterit toimivat väärin, kunnes moottori lämpenee.
      Vuoden 2019 A8: lla oli moottorin ohjausmoduulissa ohjelmistohäiriö, joka aiheutti 85 000 dollaria auton katkoksen ja virran menetyksen. Omistajille kerrottiin, että korjaus oli yhdeksän kuukauden päässä.
      Vuoden 2020 Q3 kärsii vakavista moottorin toimintahäiriöistä , kuten pysähtymisestä ajon aikana ja roiskumisesta käynnistyksen yhteydessä Yhdistä nämä kysymykset lukemattomia painajainen skenaarioita omistajat ovat raportoineet käsitellessään.
      https://www.hotcars.com/are-audis-reliable-in-2020/

    • Anonyymi

      Kaveripiiriini ei kuulu duunarit!

    • Anonyymi

      Pieni älykkyys estää toimimista järkevästi. Johan sen auton keulalla kerrotaan, neljä nollaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      24
      4512
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3523
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3394
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      20
      3338
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      123
      2920
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      28
      2670
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      116
      2350
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      12
      2341
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2165
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      33
      1774
    Aihe