Päivin ja elokapinan mielenilmaukset päällekkäin samaan paikkaan

Anonyymi

Päivin puolesta oleva Raamattu tilaisuus 20.6. eduskuntatalon edessä ja elokapinan Mannerheimintiellä istuva mielenilmaus nyt sattuvat melkein päällekkäin. Mannerheimintiellä ei saa nyt kulkea. Miten aiotte ohittaa elokapinan.

Mikäs elapinan on nyt auringossa istuen olla mansikoilla. Voidaan kiertää mutta tulkaa sateessa ja pakkasessa siihen. Miksi valita helpoin aika.

24

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saatanan juonien "ansiosta" sattuvat päällekkäin täällä ajassa monet muutkin jutut, ikävin seurauksin.

    • Anonyymi

      Siinä on Pöivijoukot raamattu kohotettuna ja elokapina kadulla istumassa. Molemmilla rauhanomaiset aatteet. Yhdistykää

      • Tuo taitaa olla hyvin epätodennäköistä koska elokapinan sivuilla lukee arvoissa "toivotamme tervetulleiksi jokaisen omana itsenään" kun taas Räsäsen poppoilla jos sivut olisivat siellä lukisi jotenkin näin " toivotamme sinut tervetulleeksi kunhan olet just niinku me sanotaan"


    • Anonyymi

      Eloapinat ja Päivin joukot voisivat marssia yhdessä

    • Anonyymi
    • Räsänen on tuolla twitterissä itkeskelllyt Ohisalolle. Kehtaakin itsellään syytteet päällä. Varsinaista ziisustelua :d

      • Päivi ei itke vaikka kuinka valehtelet 😹 sinulla on jännää tapa puhua skeidaa.


    • Anonyymi

      Aika iso ero näillä liikkeillä.

      Elokapina käyttää perustuslaillista oikeuttaa rauhanomaiseen mielenilmaisuun ympäristömme puolesta.

      Raamattutalebanit puolestaan haluavat kumota Suomen perustuslain ja tehdä Suomesta teokratian jossa Raamattu olisi lainsäätäjien korkein ohjenuora.

      Kuten lukuisat esimerkit maailmalta osoittavat niin teokraattien valtaan pääsystä seuraa aina sanan- ja uskonvapauden rajoituksia ja ihmisoikeuksien lakkauttamista. Tilalle teokraateilla on tarjota vain mielivaltaa, korruptiota ja nepotismia.

      • Erittäin hyvä kiteytys eroista ja loistavan kuvaava tuo Raamattutalebanit :D


      • Eikö se uskonnonvapaus ja sanavapaus ole jo lakiin kirjattu😺 enää puuttuu niiden vapaus noudattaa kaikkien kohdalla.

        Sitä paitsi elokapina on Pikkuparlamentin edessä eikä Eduskuntalon. Poliisi on juuri osoittamassa elokapinalle toista paikkaa.


      • Anonyymi
        Aito.avioliitto kirjoitti:

        Eikö se uskonnonvapaus ja sanavapaus ole jo lakiin kirjattu😺 enää puuttuu niiden vapaus noudattaa kaikkien kohdalla.

        Sitä paitsi elokapina on Pikkuparlamentin edessä eikä Eduskuntalon. Poliisi on juuri osoittamassa elokapinalle toista paikkaa.

        Millä tavalla sinun uskon- ja sananvapautta on rajoitettu? Oletko peloissasi jättänyt jotain sanomatta?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Millä tavalla sinun uskon- ja sananvapautta on rajoitettu? Oletko peloissasi jättänyt jotain sanomatta?

        En minä mitään pelkää 😺 mutta jokaisen kristityn on oikein sanoa oma kantansa asioista joita kirkko on opettanut vuosikymmenet.


      • Anonyymi
        Aito.avioliitto kirjoitti:

        En minä mitään pelkää 😺 mutta jokaisen kristityn on oikein sanoa oma kantansa asioista joita kirkko on opettanut vuosikymmenet.

        No, mitä sinulta on jäänyt sanomatta? Tai uskomatta?

        Puheenne sana- ja uskonvapauden rajoittamisesta ei ole muuta kuin tyhjää sanahelinää. Samat lait ovat olleet voimassa jo iätajat.

        Yritätte tyhjällä nillityksellänne saada edes muutaman uhriutumisirtopisteen itselle taivaspaikkapistesaldon kasvattamiseen.


      • Anonyymi

        Elokapina toimii vastoin lakeja istumalla ja nukkumalla yleisellä tiellä estämällä hälytysajoneuvoja tekemästä työtään! Entä jos sattuisi olemaan joku sairauskohtauksen saanut istujan omainen, joka kuolee tämän ilveilyn vuoksi kun ei pääse sairaalaan ajoissa. Vasta sittenkä nämä lapsukaiset heräisi todellisuuteen?

        Poliisin johto toimii vastoin lakeja sallimalla vandalismin.

        Kuunnelkaa mistä on kyse. Hypätkää yli kohdat 5:53 – 10:18 äänen kadottua. Nämä on täysia lapsia vielä, mistään tietämättömiä lapsellisia askartelijoita muka ilmastoasioissa. Kuunnekaa koko video, siinä on teillekin täyttä asiaa, kestää yli tunnin mutta onhan teillä nyt aikaa viikonloppuna.


      • Anonyymi kirjoitti:

        No, mitä sinulta on jäänyt sanomatta? Tai uskomatta?

        Puheenne sana- ja uskonvapauden rajoittamisesta ei ole muuta kuin tyhjää sanahelinää. Samat lait ovat olleet voimassa jo iätajat.

        Yritätte tyhjällä nillityksellänne saada edes muutaman uhriutumisirtopisteen itselle taivaspaikkapistesaldon kasvattamiseen.

        😹😹😹 rauhotu hyvä ihminen.


      • Anonyymi

        Kumpikin ääriaineiston ideologisia purskahduksia.

        Räsänen ei kuulu kirkkoon, joku lahko.

        Elokapina yhtä epämääräinen sakki.


      • Anonyymi
        Aito.avioliitto kirjoitti:

        😹😹😹 rauhotu hyvä ihminen.

        Sinulla tuli taas kiire vaihtaa puheenaihetta. 🤣🤣🤣🤣🤣


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sinulla tuli taas kiire vaihtaa puheenaihetta. 🤣🤣🤣🤣🤣

        Puhu, puhu 😺 ihan vapaasti.


    • Anonyymi

      Vastamielenosoitus tuli paikalle kohta poliisi pistää stopin kaikille mielenosoituksille.
      Kukaan ei osoita mieltä siinä paikassa viikonlopun yli, sillä känniset tulee haastaan riitaa.

    • Me leijutaan niiden yli.
      Oikeesti elolliset siirtyy Unioninkadulle, ellei ole jo siirtyneet.

      • Eilen klo 20 pieni porukka siirtyi sinne. Toiset lähtivät kotiin äitin huomaan.


    • Anonyymi

      Elokapina hajaantui ja pieni porukka enää majailee Unioninkadulla.

    • Anonyymi

      Elokitinä on lakaistu pois!

    • Päivin puolesta oleva Raamattu tilaisuus 20.6. eduskuntatalon edessä ja elokapinan Mannerheimintiellä istuva mielenilmaus nyt sattuvat melkein päällekkäin. Mannerheimintiellä ei saa nyt kulkea. Miten aiotte ohittaa elokapinan.

      Se mielenosoitus ei juuri saanut julkisuutta. Yle kertoo ”Noin tuhat henkeä osoitti tukensa Päivi Räsäselle – järjestäjät: Kaikki tunnustuksellinen kristillinen toiminta on vaarassa” 20.6.2021. Järjestäjinä oli neljä henkilöä. Mitään uutta siellä ei ollut.

      Nyt Elokapina on Senaatintorilla ja jatkaa sitten jossain muualla. Tätä ennen poliisi pidätti 117 mielenosoittajaa, jotka tekivät passiivista vastarintaa. Nämä ovat saaneet huomattavasti enemmän huomioita ja etenkin reaktioita moneen suuntaan – tämä oli juuri se heidän tavoite.

      Näitä on ollut muissakin kaupungeissa jo muutamia kertoja. Kaksi kertaa on tullut vastaan. Helposti on löytynyt kiertoreitti, eikä se ole matkatekoa juuri haitannut.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      72
      4989
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      116
      4699
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      80
      4193
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      103
      4113
    5. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      3
      3308
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      122
      3104
    7. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      2838
    8. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      28
      2787
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      40
      2763
    10. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      37
      2752
    Aihe