"Samalla unohtaisin vihan ja halveksunnan, jolla katson toisiaan apinoivien ja kopioivien, toisiltaan tuota tai tätä vaativien nuorten, aikuisten ja instituutioiden maailmaa." (https://www.hs.fi/mielipide/art-2000008023247.html)
mitä?
Kun tutkija vihaa
10
792
Vastaukset
- Anonyymi
Ei; tutkija ei vihaa:
- ketään
- mitään - Anonyymi
Mediatalo Helsingin Sanomat on muutakin kuin historiaa.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090255/kerron-teille-jotain-tyoterveyspsykologeista
On kohtuutonta, että tutkija ottaa kyseenalaistaa psykologian ammattilaisten ammattitaitoa suomi24:n lukijoiden silmien edessä
Millä keinoin vähentää tutkijoiden vihapuhetta sosiaalisessa mediassa?- Anonyymi
Miten saataisiin tutkijat kuriin; "Kerron teille jotain työterveyspsykologeista" -lauseella otsikoidussa viestissä on vihapuhetta ja disinformaatiota siitä, ettei työterveyspsykologeja kannata konsultoida. Työterveyspalveluiden käyttäminen hyödyttää tutkijoita, tällaiset vastakkainasettelut puolestaan ovat haitaksi.
Voisiko moderointi olla hyvä työkalu tutkijoiden vihapuheen kitkemiseksi? Kiitos vastauksista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten saataisiin tutkijat kuriin; "Kerron teille jotain työterveyspsykologeista" -lauseella otsikoidussa viestissä on vihapuhetta ja disinformaatiota siitä, ettei työterveyspsykologeja kannata konsultoida. Työterveyspalveluiden käyttäminen hyödyttää tutkijoita, tällaiset vastakkainasettelut puolestaan ovat haitaksi.
Voisiko moderointi olla hyvä työkalu tutkijoiden vihapuheen kitkemiseksi? Kiitos vastauksista.On sopimatonta kaventaa sananvapautta sosiaalisessa mediassa.
- Anonyymi
Tutkijoiden sosiaaliseen mediaan tuottama vihapuhe on vahvasti tuomittavaa; jos disinformatiivinen sisältö saavuttaa liian suuren yleisön sosiaalisessa mediassa, tämä voi aiheettomasti johtaa palveluiden käytön vähentymiseen.
Mutta millä keinoilla asian selvittämistä (kohta 3 [https://häiritseväpalaute.fi/organisaation-maine-uhattuna/pikaohje-maineen-ensiavuksi]) voidaan nopeuttaa, jos tutkija ei vastaa kysymyksiin? Entä kuinka kauan anteeksipyyntö (kohta 10) saa enintään kestää?
Työterveyspsykologeina työskentelevät uhrit ansaitsevat saada tietää heistä levitettävästä disinformaatiosta, mutta sen korjaaminen ei ole heidän tehtävä, vaan disinformaatiota levittävän. - Anonyymi
paluuviite https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090255/kerron-teille-jotain-tyoterveyspsykologeista
Tutkijan vihapuhe on saapunut! Ai siis mikä on saapunut?- Anonyymi
Ai mikä on saapunut?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai mikä on saapunut?
Mesdames et messieurs, on kysyttävä, että miksi yliopistonlehtorin vihaa lietsova keskustelunaloitus on saapunut niin sanotun Suomi24 Kansan silmien eteeen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mesdames et messieurs, on kysyttävä, että miksi yliopistonlehtorin vihaa lietsova keskustelunaloitus on saapunut niin sanotun Suomi24 Kansan silmien eteeen?
Ai siiis mitkäää?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503864
- 1053425
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342801Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262468- 201879
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51829- 1851766
- 281519
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3871468Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91238