Aivan liian kuumaa!
Muutetaanko Suomen ilmastoa maahanmuuttajille sopivammaksi?
Muutetaanko Suomen ilmastoa maahanmuuttajille sopivammaksi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei joutenolijan ole koskaan liian kuuma. Talvella tietysti valitetaan että ompas liian kylmä. Koskaan ei ole hyvä tietylle inisijäporukalle.
Helteet jatkuu.
Miltähän se tuntuisi jos päivälämpötila olisi 25 tai enemmän läpi kesän? Joskus elokuussa alkaisi helpottaa öisin kun on jo pimeää.
Saattaisi olla aika läkähtynyt olo.
25 mielummin kuin -25.
Kanadassa parikymmentä astetta enemmän https://www.forssanlehti.fi/uutiset/osissa-lantista-kanadaa-on-lampimampaa-kuin-dubaissa-hirmuhelteet-riepottelevat-pohjois-amerikkaa-ja-hellevaroituksia-on-annettu-arktisille-alueille-saakka-1205516
Ajattele positiivisesti tänä kesänä on kuitenkin viileämpää kuin ensi kesänä.
Kanadasa nyt jo pyöreästi 50 astetta https://yle.fi/uutiset/3-12002159
Ennätykset paukkuu
Me kuollaan kaikki!
Miten rasse on säätilaankin saanut yhdistettyä maahanmuuttajavihan?
Kyllä rasse tietää että kaikki on hiekkaihmisten syytä.
Esivalmistelu jo luonnon osalta käynnissä.
https://vaestotiede.wordpress.com/2015/12/01/prof-heinsohn-maahanmuuttajien-vyory-lopettaa-euroopan-vuoteen-2050-mennessa/?fbclid=IwAR080L7-W0Vgft5nIzfC8XiGOd4117sxiBBX8L5-XPcll1_GKuXG78zeRXs
Kuinka monta hellepäivää Vesilahdessa on ollut tänä vuonna?
Matalia ovat Vesilahden lämpötilat verrattuna vaikkapa Espanjaan:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/947146ab-131e-4f1f-aab1-f3d3cb5dfa1b
"–Kuumuus huipentuu tänään maanantaina Manner-Espanjan itäkolkassa, missä päivän ylimmät lukemat kohoavat jopa 45–46 asteeseen. Ilma on niin kuumaa, että asfalttikin voi sulaa, Mäntykannas kirjoittaa."
Matalia ovat myös Vesilahdelle maahanmuuttaneiden määrät.