Halla-ahon päätös oli persueliitin tiedossa jo hyvissä ajoin. Tämän vuoksi mahdolliset puheenjohtajaehdokkaat on päätetty kulissien takana jo aikaa sitten. Persujen julkisuudessa käymä keskustelu puheenjohtajaehdokkaista on pelkkää mediapeliä. Vastuullisten isänmaallisten medioiden ei pidä lähteä mukaan epäisänmaallisten persujen mediapeliin.
Persujen mediapeli
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oottele iha rauhassa, kyllä ne Valkotakkiset tulee sinut hakemaan, pannaan vain pillit pois päältä autosta, nii ei naapurit huomaa kun sinut haetaan, oota ihan rauhassa, Valkotakkiset on kohta oven takana hakemassa sinua.
Sehän+se+on+persujen+unelma.+Toisinajattelijat+viedään+kodeistaan+mielisairaaloihin+ja+leireille,+kuten+persujen+unelmavaltiossa,+Venäjällä+(paitsi+että+Venäjällä+viejät+ovat+mustatakkisia).+Mutta+on+siinä+kyllä+häviävän+pienellä+epäisänmaallisella+14.5+%+persuvähemmistöllä+kova+työnsarka+roudata+heitä+vastustava+isänmaallinen+85.5%+enemmistö+pois+kodeistaan.+Mutta+kaikkihan+on+mahdollista.
Eerola se ei voi olla, koska paavo soitti eerolalle muinoin rajat kiinni pohjoista kohden vaeltaa massat.