Puolikkaat menettelee, pitkät todella huonot valoteholtaan, ikä ja metrit tehneet tehtävänsä.
Mitä polttimoa tuonne kannattaa vaihtaa tilalle?
Audi A6 C7 (2012) bi-xenonien valoteho
15
537
Vastaukset
- Anonyymi
Kovinkaan paljoa et pelkällä polttimolla voi vaikuttaa, koko valaisimen vaihto saattaa auttaa oleellisesti tapauksesta riippuen, mutta järkevintä laittaa lisäpitkät kun niillä ero valtava verrattuna noihin alkuperäisten paranteluihin.
- Anonyymi
Ainoa oikea tapa korjata ongelma, on vaihtaa koko ajovalo uuteen vastaavaan.
Niitä näyttää olevan tarjolla tarvikkeenakin ettei tarvi merkkiliikkeestä mennä hakemaan.
Eräässä tarvikeliikkeessä, hella merkkisenä, maksaa 629,94 € kappaleelta.- Anonyymi
Ei vag pitkillä tee siltikään mitään vaikka umpiot vaihtaisikin, lisävalot on ainoa vaihtoehto jos haluaa nähdä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei vag pitkillä tee siltikään mitään vaikka umpiot vaihtaisikin, lisävalot on ainoa vaihtoehto jos haluaa nähdä.
Tekee niillä sen, että saapi auton katsastettua.
Jos umpiot on himmeät niin se on stoppi katsastuksessa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tekee niillä sen, että saapi auton katsastettua.
Jos umpiot on himmeät niin se on stoppi katsastuksessa.Himmeät saa hiottua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Himmeät saa hiottua.
Saa toki, monetko olet hionut?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saa toki, monetko olet hionut?
Muutamat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muutamat.
Ja oli vielä hyvät vuodenkin päästä? Heh heh
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja oli vielä hyvät vuodenkin päästä? Heh heh
Kyllä, on olemassa joku ihme luulo että hiotut eivät pysyisi kauaa hyvinä, mutta tämä on harhaluulo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä, on olemassa joku ihme luulo että hiotut eivät pysyisi kauaa hyvinä, mutta tämä on harhaluulo.
No Suomessa ei sitä uuveetä tule kuin se muutama kesäkuukausi, mutta muutenhan noi olisi vuodessa kuin piimälasit.
- Anonyymi
Xenon polttimot himmenee muutamassa vuodessa niin paljon että ihan sama mihin uusiin ne vaihdat niin ero on iso.
- Anonyymi
Polttimot tilattu, laitan kokemuksia niiden vaihdon jälkeen. Sinänsä umpiot siistin näköiset, ei ”hiomisen” tarvetta.
Mikäli ei tämä auta, sitten maskin taakse lisäpitkää. Tilaa maskin takana on hyvin, maski vaan on suotta liiaksi ummessa keulamerkin takaa. Alaritilän taakse eli laatikon öljynjäähdyttimen eteen en lisävaloa asenna. Maskin ulkopuoliset viritykset eivät myöskään tule kyseeseen.
- Anonyymi
H1 tilalle näin kesäkelissä!
- Anonyymi
"Ei vag pitkillä tee siltikään mitään vaikka umpiot vaihtaisikin, lisävalot on ainoa vaihtoehto jos haluaa nähdä."
Ainakin led-matriisivalojen pitkät ja lyhyet näyttää todella hyvin. Ei tarvetta lisäpitkille.- Anonyymi
Ehkä ledeillä valoa löytyy.
Perinteisesti saksalaiset autot, perinteisillä valoilla, on olleet sellaisia että lähivaloilla ei näe mitään. Pitkät on sitten olleet joissain ihan okei, toisissa taas ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845910Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243527- 1592049
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2281977Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1741751Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821495Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571021- 671011
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21990Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109937